هاست ویندوز چیست؟

2) اگر یک یوزره standard ای بخواهد عملیاتی را انجام دهد که به واسطه آن نیاز به Prompt for credentials باشد در اینصورت صفحه Desktop را تاریک یا همان dim کن، که به این حالت Secure Desktop گفته میشود. 1) زمانیکه یک یوزره معمولی یا همان Standard User می خواهد عملیاتی انجام دهد که به جهت این عملیات نیاز به elevation prompt باشد همانا UAC در قبال این elevation prompt بصورت اتوماتیک این یوزر را در قبال تغییرات مورده نظر deny می کند.

توضیح پالیسی6) تمام نرم افزارهایی که فایلهای اجرائی آنها Signed و Valid هستند ( منظور از Singed این هست که تمامی فایلها مورده تائید هستند و هیچ نوع مشکلی ندارند ) اگر تنظیمات را بر روی Enable قرار دهیم UAC نسبت به این فایلها elevation prompt را نمایش می دهد و اگر بر روی Disable قرار دهیم UAC نسبت به این فایلها elevation prompt را نمایش نمی دهد. حال اگر وارد تنظیمات این Policy شویم گزینه های Enable و Disable خواهیم داشت که اگر گزینه Enable را انتخاب کنیم تمامی تو ضیحات گفته شده در مورده مجازی سازی تنظیمات، اتفاق خواهد افتاد و اگر گزینه Disable را انتخاب کنیم تمامی توضیحات گفته شده به هیچ وجه اتفاق نخواهد افتاد.

بیشتر بخوانید : چگونه تنظیمات ویندوز 10 را انجام دهیم؟ توضیح پالیسی 4) این Policy رفتار UAC در قبال یوزرهای standard را مشخص می کند، یعنی اگر یک یوزره استاندارد بخواهد عملیاتی را انجام دهد رفتار UAC در قبال این عملیات چطور خواهد بود. اگر در یک سیستم بر فرض مثال قرار باشد که پنج یوزر به صورت مجزا Login کنند تمامی این تنظیمات در پروفایل هر یوزر بصورت مجازی ذخیره می شود و اگر یک یوزر هنگام کار با سیستم عامل احساس کند که سیستم اش کند شده به راحتی می تواند پروفایل یوزر را پاک کند و یوزره دیگری را ایجاد کند که در این حالت اصطلاحاً می گویند که سیستم Fresh شده و کاربر می تواند بدون هیچ احساس کندی ای به کار خود با سیستم ادامه دهد و هیچ نارضایتی نکند.

حالا فرض کنیم که نرم افزارهایی در این مکانها نصب شده و یوزری می خواهد از این نرم افزار استفاده کند اگر تنظیمات این Policy بر روی Enable باشد هنگام اجرای نرم افزار توسط کاربر UAC از کاربر elevation prompt درخواست خواهد کرد اما اگر تنظیمات مربوطه بر روی Disable باشد کاربر هنگام اجرای برنامه، UAC از آن elevation prompt را درخواست نخواهد کرد. حالا با توجه به این توضیحات، این پالیسی می گوید که نرم افزارهایی که دارای محیط UI باشند و در مکانهای امن یا همان Secure Location نصب شده اند UAC از آنها elevation prompt بخواهد و یا نخواهد.در اینجا یک سوال پیش می آید و آنهم این هست که منظور از مکانهای امن یا همان Secure Location چه مکانهایی می باشد؟

در پالیسی شماره 5 اگر تنظیماتش را Disable کنیم هیچ یک از توضیحاتی که ارائه دادیم اتفاق نخواهد افتاد. با توجه به توضیحاتی که داده شد نرم افزراهایی که دارای محیط گرافیکی می باشند اصطلاحا به آنها UI یا User Interface گفته می شود ( در پالیسی شماره 2 توضیحاتی در این مورد داده شده هست). بعد از اینکه مشکل حل شد یک لیست از مشکلاتی که حل شده اند به شما نمایش داده می شود. توضیح پالیسی 10) کاربران ویندوز XP یک مشکلی با این ویندوز داشتند و آن هم این بود که بعد از مدتی کار با این ویندوز احساس می کردند که این سیستم عامل سرعتش خیلی کند شده و یا حتی بعضی از وقت ها سیستم عامل اصلاً Load نمی شود، اما بعد از سیستم عامل ویستا و پیشرفته تر از آن یعنی از ویندوز7 به بعد دیگر شاهد این کندی نبودیم، علت این کار این هست که تمامی تنظیمات مربوط به رجیستری و فایل های سیستمی بعد از ویندوز ویستا به بعد مخصوصا از ویندوز 7 به بعد به ازای هر یوزر مجازی سازی یا همان virtualize می شد یعنی اگر بصورت واضح بیان کنیم به ازای هر یوزر تمامی این تنظیمات در پروفایل آنها بصورت مجازی ذخیره می شود.

مجازی سازی تنظیمات گفته شده به ازای هر یوزر در ویندوز XP وجود ندارد به همین دلیل کندی گفته شده اگر در ویندوز XP اتفاق بیفتد یکی از راه حل هایش این هست که باید ویندوز عوض شود تا اینکه ویندوز عین روز اول بدون هیچ کندی ای کار کند. یک یوزر هست که عضو گروه administrator هست و می خواهد برنامه فتوشاپ را نصب کند حال برنامه فتوشاپ برای اینکه نصب شود باید تغییراتی را در سیستم عامل ایجاد کند، حالا UAC برای اینکه کاربر را در جریان این تغییرات قرار دهدیک پیغامی مبنی بر اینکه این برنامه می خواهد تغییراتی را اعمال کند آیا این کار را تائید می کنید؟

عرضه موفق ویندوز ۱۱ می تواند آینده این محصول را تضمین کند که به نفع سایر بخشهای کسب و کار مایکروسافت مانند آزور و آفیس خواهد بود. بطور کلی منظور از Overclock کردن، این است که میزان سرعت عمل برخی سخت افزارها را با استفاده از روش هایی از قبیل افزایش ولتاژ، افزایش دهیم که در آینده به تفصیل درباره ی این کار توضیح خواهیم داد. توضیح پالیسی7) یک تعداد نرم افزارهایی هستند که دارای محیط گرافیکی می باشند و یک تعداد نرم افزارهایی هم هستند که دارای محیط گرافیکی نیستند ، اگر مثالی برای این حالت بزنیم می توان می توان از نرم افزار Winrar نام برد که هم محیط گرافیکی دارد و هم محیط غیره گرافیکی، برای اینکه از محیط غیره گرافیکی اش استفاده کنیم باید وارد محیط Command line مربوطه اش شویم.

4) در داخل سیستم عامل هم فایلهای ویندوزی قرار دارد و هم فایلهای غیره ویندوزی، اگر بخواهیم یک مثالی برای فایلهای غیره ویندوزی بزنیم مثال فایل نصبی بر فرض مثال برنامه فتوشاپ را مثال می زنیم. نسخه (Retail) نسخه ای از سیستم عامل های مایکروسافت میباشد که در سراسر دنیا در بسته بندی و پکیجهای زیبا به صورت اورجینال برای استفاده کاربران عادی عرضه میشود. موارد یاد شده فوق تنها بخشی از اصلی ترین مزیت هایی هستند که ویندوز اصل و اورجینال در مقایسه با کرک شده به همراه خواهد داشت.

در واقع این افراد می خواهند بدانند که این نسخه از واتساپ چه تفاوت هایی با نسخه معمولی آن دارد. چه تفاوتی میان UEFI BIOS و BIOS مرسوم و معمولی وجود دارد؟ مهمترین ویژگی هر شبیه ساز اندروید ثبات است.با توجه به اینگه گزینه های مختلفی برای انتخاب یک شبیه ساز وجود دارد در صورت مشکل داشتن یکی می توانید از برنامه های دیگر در این زمینه استفاده نمایید. همچنین دارای تمام گزینه هایی است که شما برای درمان NoxPlayer مانند دیگر شبیه ساز ها نیاز دارید. در حالت کلی بهترین حالت این هست که بر روی Disable باشد چونکه فایلی که از هر لحاظ تائید شده دیگر لازم نیست که UAC نسبت به آن فایل گیر دهد.

با استفاده از این نرم افزار پس از تعویض و یا نصب مجدد ویندوز نیاز نیست تمام آپدیت را دوباره دانلود کنید. به عنوان مثال، برخی از شبیه سازهای اندروید برای کنترل کننده های شخص ثالث اجازه می دهند، به شما امکان شبیه سازی قابلیت های ریشه یا نصب APK های شخص ثالث را می دهد. چه ویؤگی هایی باعث برتری یک شبیه ساز اندروید برای ویندوز 10 می شود؟ به عنوان مثال، با این برنامه می توان پروفایل ایجاد کرده و صفحات اختصاصی برای معرفی فروشگاه ها ایجاد نمود.

در این مطلب برنامه های شبیه ساز اندروید را معرفی م کنیم. به هر دلیلی، شبیه ساز اندروید مفید است و می توانید بر روی کامپیوتر خود داشته باشید. مطمئنا یکی از روش هایی که می تواند برای امنیت سیستم هایی که اطلاعات زیادی را در خود دارند مفید باشد استفاده از پسورد برای ویندوز است. به گزارش صبحانه، کلمه ی BIOS مخفف “”Basic Input/Output System به معنی سیستم اصلی ورودی و خروجی است.

این موضوع بدان معناست که گزارش جدید کاملا دقیق نیست؛ اگرچه در رابطه با میزان استفاده از آخرین ورژن سیستمعامل ویندوز، نگرشی کلی را در اختیار کاربران قرار میدهد. بایوس از مجموعه ای از دستور العمل ها که درون قطعه ی نرم افزاری کوچکی که روی مادربرد شما قرار می گیرد، تشکیل شده است. با کلیک روی Messages میتوانید پیامکها را مشاهده، دریافت و ارسال کنید. اگر می خواهید نسخه های پیش نمایش بیشتری را دریافت کنید ، باید رایانه خود را دوباره در برنامه Insider ثبت نام کنید. زمیانیکه بخواهید درباره ی برخی مشکلات فَن، و برخی اجزا سیستم بدانید، یا بخواهید دمای سخت افزار ها را چک کنید و یا ببینید که اجزائ سیستم ولتاژ مناسب را دریافت می کنند یا نه، بهترین راه استفاده از بایوس است.

نصب تمیز فرآیندی مستقیم است و تنها به زمان بیشتری برای ایجاد فلش درایو USB و تنظیم مجدد سیستم پس از نصب نیاز دارد. اگر شما هم در هنگام تلاش مشتاقانه خود برای نصب ویندوز 11 با یکی از پیغام های خطای دلسرد کننده با این عنوان مواجه شده اید: This PC can’t run windows 11 و یا This PC doesn’t meet the minimum system requirement to install this version of windows، ناامید نشوید. برای استفاده از این راه میتوانید از دیسکهای راه اندازی ویندوز استفاده کنید. اگر شما نتوانستید کامپیوتر خود را به طور معمول بوت کنید، می توانید سعی کنید حالت ایمن را وارد کنید، یک حالت تشخیصی برای ویندوز است که به شما امکان رفع مشکلاتی را می دهد که از راه اندازی معمولی جلوگیری می کند.

و در پالیسی شماره 5 تنظیماتش را Enable کنیم در اینصورت اگر برنامه ای توسط یوزره Standard در حال نصب باشد و UAC آن را Detect کند در اینصورت UAC همانا elevation prompt را برای نصب برنامه توسط یوزره استاندارد درخواست می کند، اما اگر تنظیمات پالیسی شماره 5 روی Enable باشد و در پالیسی شماره 4 رفتار پالیسی بر روی Automatically deny elevation request باشد در اینصورت یوزره استاندارد اگر بخواهد برنامه ای را نصب کند با پیغام deny مواجه خواهد شد. هنگامی که رایانه بوت می شود، شما را به تنظیمات Firmware هدایت می کند. در هنگام روشن کردن کامپیوتر و بوت شدن، اگر شما از چند سیستم عامل استفاده می کنید یا یک دسک درون درایو سی دی خود دارید می توانید در قسمت تنظیمات بوت در بایوس اولویت را به یکی از این موارد دهید تا سیستم از روی آن بوت شود.

برای دسترسی به بایوس تنها کاری که باید انجام دهید این است که پس از روشن شدن کامپیوتر و بلافاصله بعد از اینکه اولین صفحه نمایش داده شد، کلید Delete را روی کیبورد فشار دهید. شما به منوی بوت پیشرفته توسط فشار دادن F8 پس از اتمام تست خودکار روشن شدن بایوس (POST). اما از آنجاییکه مادربردهای مختلف برای دسترسی به بایوس از کلیدهای دیگری استفاده می کنند، در صورتیکه استفاده از کلید Delete کارساز نبود می توانید در همان صفحه ی اول، کلید مربوط به بخش بایوس کامپیوتر را پیدا کنید و آن را فشار دهید. با استفاده از این گزینهها میتوانید حریم خصوصی برنامههای کاربردی را تغییر دهید.

دیدگاهتان را بنویسید