نیمه شخم در آیش زمستانه یا یکساله کاربرد دارد

گاومیش. ( اِ مرکب ) نوعی از گاوهای بزرگ که در سواحل دریا و رودها زندگی کنند. شیر گاو و گاومیش هر دو دارای مقدار کمی اسید چرب ضروری هستند و چربی شیر گاومیش تاثیری بر میزان هضم آن ندارد. نوشتن مقاله ای در مورد گاوهای تولید کننده شیر بدون ذکر این نژاد برجسته، که در سراسر جهان به دلیل میزان بی سابقه شیر تولیدی خود شناخته شده است، دشوار است. ۸ – هزینه تولید هر کیلو گرم شیر و گوشت تولیدی در گاوهای دو منظوره ارزانتر از سایر نژادهاست. گاو ها، در تولید منابع غذایی (مناسب انسان) و تبدیل غذای مصرف شده، به یک محصول بسیار مغذی، که ما آن را شیر می نامیم، استاد هستند.

این مسئله میتواند به درمان مسمومیت ناشی از مصرف کوکائین کمک کند. افغانها بصورت عموم علاقه مند است که شیر در غذای آنها موجود باشد.تقاضا برای این محصولات زیاد وروز به روز اضافه میشود .در 2005م افغانها 1.55 میلیون تن شیر مصرف داشته در حالیکه تولید خودشان 1.45 تن بوده؛به این معنی که 100000 تن شیر را ا پاکستان ؛ایران؛وامات ودیرگرجاها وارد میکردند.افغانستان ظرفیت تولید شیر اضافی 100000 تن توسط اصلاح کردن خدمات ؛تغذیه ؛نسلگیری وپیداکردن ماکیت را دارند.واحد های ساحوی وترنری در این زمینه کمک کرده میتواند. تغذیه- پرسونل کلینیک ها میتواند مالداران را به اهمیت تغذیه خوب برای نمو بهتر؛صحت وتولید آگاه کند.بعضی از پرسونل کلینیک ها امکان دارد که زمین وپول داشته باشد که رشقه را خشک کند ویا از جواری سالج بسازد وبه ماداران آنرا بفروش برساند و اکثریت این کار را انجام نخواهد داد اگرچه تمام کلینیک ها میتواند مواد تقویتی ؛تکمیل کننده غذای (Mineral supplement) به مالداران تهیه تا حیوانات آنها ازآن مستفید شود.

تیوب معده یک وسیله مفید برای پرسونل کلینیک در داوی حالات که معده های اولی ذخیره بوده میباشد خصوصآ باد وبندش معده وتیوب برای دادن مقدار زیاد دوای مایع مثل تیل پارافین وغیره استعمال میشود واین ضروری میباشد که تیوب بصورت درست در رومن تیر شود اگر تیوب در شش ها تیر شود ومایعات به شش برود خصوصآ تیل در این صورت حیوان بسیار مریض و احتمال مردن حیوان از اثر سینه وبغل ( (Aspiration pneumonia میباشد.

جرب گاو ها در پوست حیوان سوراخ ها را تولید میکند و جور نمسشود واین سوراخ ها کیفیت وارزش پوست را در وقت کشتار پایین می اورد.(شمل راببنید)بعضی وقت ها لاروا ی مهاجر از ستون فثرات تیرمیشود و باعث صدمه ان میشود لاکن این عام نیست . دوره حاملگی گاوها 9 ماه تقریبآ دو چند حاملگی بز وگوسفند (5ماه) میباشد و عمومآ گاو ها یک گوساله تولید میکنند به مثایسه بز و گوسفند که اینها بعضی وقت دو گانگی تولید میکنند در نتیجه این فکتورها گاوها در طول عمر خود چوچه کم نسبت به گوسفند وبز تولید میکنند.به خاطریکه گاو ها نسبت به نشخوار کننده گان کوچک قیمتی و با ارزش میباشد وبه همین علت مالداران گاو کم را نگهداری میکنند.

ارزش زینتی این پرنده بیشتر از ارزش گوشت و تخم آن است به همین دلیل اکثر پرورشدهندگان از این مرغ بهعنوان پرنده زینتی نگهداری میکنند. تعداد تخمگذاری در سال۱۸۰ تخم مرغ میباشد. یکی از نکات بسیار ضروری در جوجهکشی تخم نطفه دار مرغ ابریشمی کوپال این است که برای جلوگیری از چسبیدن زرده به پوسته داخلی باید در طول شبانهروز با یک نظم خاص وضعیت تخمها را تغییر دهید. یکی از ویژگی های بسیار بارز و برتر نژاد گوسفندان رومانوف این است، که قدرت چند قلوزایی آنان بسیار زیاد است. به طوری که می توان گفت این نژاد جزو برترین نژاد گوسفندان دنیا می باشد.

شیر یکی از مواد غذایی بسیار کامل برای انسان به حساب می آید و برای رشد و سلامت بدن بسیار مهم است و به همین دلیل پرورش دام شیری یکی از فعالیت های اساسی در دنیا است. بنی اسرائیل اجداد کلیمیان امروزی و نخستین ملت موحد دنیا هستند که از دو هزار سال قبل از میلاد مسیح در سرزمین فلسطین سکونت داشته و به چوپانی و گله چرانی مشغول بوده اند.

این حیوانات قبل از ان که بالغ شوند، از شاخ های بزرگی برخوردارند و از همان ابتدا خوی خشونت گری را دارا هستند. کاهش میزان تشکیل رادیکالهای آزاد ناشی از اشعه فرابنفش، انتشار سیتوکین التهابی انسدادی و افزایش آنزیمهای ترمیمی DNA از فواید این گیاه در این زمینه است. بنابراین نمی توان یک مقدار مشخص را، به عنوان میزان تولید شیر کشورها تعیین کرد. دزهای بزرگسالان بر طبق میانگین وزن ۷۰ کیلوگرم تعیین شدهاند؛ بنابراین، یک کودک با وزن ۳۰ کیلوگرم نصف یک بزرگسال عادی را باید استفاده کند.

بابونه گاوی یک آنتی اکسیدان قوی به شمار میرود که رادیکالهای آزاد را هدف قرار میدهد. چیزل دستگاهیست که در صنعت کشاورزی مورد استفاده قرار میگیرد و جزء ماشین آلات مهم در خاکورزی به شمار میآید.با استفاده از این محصول میتوان زمینهای آبی و دیم را به سهولت شخم زنی نمود. در بعضی از نقاط به کلتیواتور مزرعه معروف است در صورتیکه گاو آهن چیزل دارای ساختمانی سنگین تر می باشد و اصولا برای خاک ورزی اولیه بکار برده می شود در حعضوی که کلتیواتور های مزرعه عمدتا به منظور خاک ورزی ثانویه و از بین بردن علف های هرز مورد استفاده قرار می گیرد .

گوسفندان این نژاد بیشتر در شمال غرب ایران دیده می شوند از خصوصیات گوسفندان افشاری این است که آنها را می توان در دسته گوسفندان سنگین و دنبه دار محسوب کرد و از سرعت رشد خوبی نیز برخوردار هستند. این به این معنی است که مجموعه برنامه صحت کم قیمت یک تضمین خوبی برای جلو گیری از نقصان های اقتصادی برای مالداران میباشد. به گاو آهن مقعر یا تو گود هم معروف است و برای عملیات خاک ورزی اولیه مورد استفاده قرار می گیرد بشقاب های مقعر به صورت جدا از هم بر روی یک شاسی قرار گرفته اند و عمق کار بوسیله چرخ تنظیم عمق که حداکثر یک سوم قطر بشقاب می باشد انجام می گیرد این چرخ مانع بسیار خوبی است برای اینکه نمیگذارد.

نوک خروس لاری همانند نوک طوطی باید باشد به این معنی که هر چه شکل آن کوتاه بوده و قطر زیادی داشته باشد برای مبارزه مورد مناسبی است. برعلاوه اصلاح کردن تغذیه یک چانس دیگر برای اصلاح تولید گاو ها نسل گیری است .افغانستان مسل های محلی گاوها را داند مانند کندهای که به شرایط محلی تطابق خوب دارد مگر مقدار کم شیر را تولید میکند کار بسار کمی در حصه نسلگیر انتخابی گاو های محلی صورت گرفته است .این احتمال دارد که توسز شناسایی سیتمی بقه گاو های محلی که خاصیت اصلاح شده تولید شیر را به نسل های پاینده انتقال بدهد تا تولید مجموعی شیر گاو های محلی مانند کندهاری به مرور زمان اضفه شود .ارزش این طریقه در این است که نسل های محلی به شرایط سحت اقلیمی ؛ضروریات غذایی و امراض در افغانستان تابق کرده اند.

گاوها میتوان توسط نیماتودها (کرم های گرد)؛تریماتود(کرم جگر)وسستود(کرم های فیته ای)متآثر می گردد.در میان کرم های گرد که جهاز معده وروده را متآثر میساز همونکس کونتورتس میباشد .اوستراجیا ونوع ترایکوسترونگیلوس در ابومازوم ونوع کوپیریا نوع بونوستوموم ونوع ایزوفاگوستوموم را دیاتیم ونوع نیماتود دریس در امعأ .توکسوکیرا ویتولورم یک کرم برگ که طول پان 20-30 سانتی متر وهمچنان در امعا ٔ کوچک در گوساله های که عمر شان از 6ماه کم است رخ میدهد. از این رو، بابونه گاوی احتمال لخته شدن خون را کاهش میدهد. در مقاله پیش رو قصد داریم اطلاعات مفیدی در این رابطه در اختیار شما قرار دهیم.

برای آشنایی شما دامدارن عزیز اشاره ای به ویژگی ها، خصوصیت و قیمت آن در ایران خواهیم داشت. شاید برای شما نیز این سوال پیش آمده باشد که قیمت گوسفند زنده بیشتر است یا گوساله؟ با این وجود لازم است که در هر شهری که هستید به بازار و مراکز فروش دام زنده مراجعه کرده و قیمت گوسفند رومانف و بره آن را جویا شوید. گوسفند رومانف روسی همانطور که از نام آن معلوم است کاملا متعلق به کشور روسیه است و زادگاه اصلی آن شمال شرقی روسیه دره ولگای آن می باشد. در دور گردن رومانف موهایی سیاهی وجود دارد که آن را خاص نمایش می دهد.

از این کشور به مقاصد زیادی صادر شده و هم اکنون این نژاد در بسیاری از کشور ها وجود دارد. البته، بدیهی است که میزان تولیدات لبنی هر کشوری، نسبت به کشور های دیگر، مقدار متفاوتی خواهد بود. به طوری که وقتی این مطلب را می خوانید، ممکن است یک رکورد جدید، در یکی از کشورها، در مورد میزان شیر تولیدی، ثبت شده باشد. ایالات متحده قطعاً یکی از کشورهای پیشرو در تولید لبنیات در جهان است. اول از همه، شما باید بدانید که گاوها، بیشتر شیر مورد نیاز انسان های جهان را تولید می کنند.

0 دیدگاه دربارهٔ «نیمه شخم در آیش زمستانه یا یکساله کاربرد دارد;

دیدگاهتان را بنویسید