معرفی بهترین شبیه ساز های اندروید برای ویندوز 10

Phoenix OS به سرویس Google Play تجهیز شده که به شما امکان میدهد تا هر برنامه و بازی را از طریق دانلود و نصب کنید، اگرچه بهروزرسانیهای این سرویس گاهی اوقات شما را با چالش مواجه میکند اما با این وجود این شبیه ساز عملکرد قابل قبولی را ارائه میدهد. در ویندوز ۱۰ شاهد دسکتاپهای مجازی چندگانه بودیم که امکان اجرای اپلیکشینهای جداگانه در هر کدام را در اختیار کاربر قرار میداد. تمام روش های نام برده شده برای نصب و اجرای اپلیکیشن های اندرویدی روی ویندوز 10 قابلیت بکارگیری روی ویندوز 11 مایکروسافت را هم دارند.

اگر شما هم مثل من باشید، احتمالاً پیشاز هرچیز، بلافاصله بعد از نصب ویندوز ۱۱، حالت تاریک را فعال میکنید. تجربهی لمسی ویندوز ۱۱ را در مایکروسافت سرفیس پرو ۷ امتحان کردیم که به مراتب روانتر و رضایتبخشتر از ویندوز ۱۰ بود؛ هرچند که همچنان گاهی تأخیر در پاسخگویی حس میشد؛ البته این مشکلات پایدار نبود و احتمالاً در دستگاههای مختلف، تجربهی لمسی ویندوز ۱۱ متفاوت به نظر برسد؛ موضوعی که در مورد باگهای ویندوز ۱۱ نیز صادق است. در کل، ارزیابی ما از تجربهی لمسی ویندوز ۱۱ به حدی درخشان نبود که خرید تبلتهای ویندوزی را در مقطع کنونی توجیه کند.

در منوی استارت ویندوز ۱۰، جایگاه جداگانهای برای جستجو در نظر گرفته نشده بود اما با تایپ هر چیزی در این بخش، به سادگی جستجو آغاز میشد. ویندوز ۱۱ تغییرات ظاهری قابل توجهی نسبت به ویندوز ۱۰ داشته، که از جمله مهمترین آنها میتوان به انتقال تسکبار و پنجره استارت به وسط صفحه و چینش جدید و طراحی رابط کاربری جدید برای این قسمت اشاره کرد. علاوه بر این این تسکبار به وسط صفحه منتقل شده و حالا کم و بیش ظاهری شبیه به مک او اس دارد. جدیدترین سیستمعامل مایکروسافت همچنین با طراحی به روز، بهتر از نسخههای قبلی توان رقابت با مکاو اس و کروم او اس را دارد.

ویندوز این ساخت جدید را دانلود و سپس بر روی سیستم شما نصب میکند. مثلا کلیک روی آیکون کاربر در بالای پنجرهی ویجت و همینطور انتخاب گزینهی add widgets پایین ویجتها، پنجرهی یکسانی را باز میکند که مایکروسافت میتوانست به همان یک گزینه بسنده کند.مشکل دیگر بخش ویجتها باز شدن پنجرهی آن در سمت چپ است که با رابط کاربری مرکزی تسکبار هماهنگ نیست. در بالاترین بخش منوی استارت، کادر جستجو قرار گرفته است که عملکرد و حتی نتایجی بسیار شبیه به ویندوز ۱۰ را ارائه میدهد و به طور مشابه هم در بین اپلیکیشنها جستجو میکند و هم در اینترنت.

مایکروسافت در اکتبر ۲۰۲۱، ویندوز ۱۱ را بهعنوان بهروزرسانی رایگان برای کاربران فعلی ویندوز ۱۰ بهطور عمومی منتشر کرد. براساس گزارشها منوی Start و نوار وظیفه در جلو و مرکز این نسخه قرار دارند.همچنین Action Center برای دو تجربه جدید معروف به مرکز اطلاع رسانی و تنظیمات سریع جایگزین شده است. یکی از مشکلات بخش تنظیمات ویندوز این بود که با منوهای تو در تو طراحی شده بود و اگر به داخل یک بخش میرفتید و قصد داشتید به یک منوی اصلی دیگر بر گردید، باید به صفحه اول باز میگشتید. کجا باید ویندوز ۱۱ را روی سیستم ویندوز خود نصب کنم؟

طبق آنچه توسط برخی از بتا تسترهای ویندوز گزارش شده، این شرکت قصد دارد در فایل اکسپلورر هم تبلیغات برخی از محصولات خود را نمایش دهد. درحالیکه تجربهی لمسی ویندوز ۱۱ به اندازهای که از آن انتظار میرفت و طبق وعدههای مایکروسافت، رضایتبخش نبود، کیبورد مجازی جدیدی که به این سیستم عامل اضافه شده تغییرات جذاب و بهبودیهای زیادی داشته است. تجربهی ویندوز در حالت تاریک به قدری رضایتبخش است که شاید دیگر دوست نداشته باشید به حالت روشن برگردید.ناهماهنگی و باگهای بسیار زیادی در حالت تاریک به چشم میخورد.

یکی از مشکلاتی که در بسیاری از بخشهای ویندوز ۱۱ به چشم میخورد ناهماهنگ بودن بعضی از بخشها با دارک مود است. ویندوز ۱۰ در این مرحله تقریباً پنج سال سن دارد و اگرچه بسیاری از کاربران در ابتدا در برابر این تغییر مقاومت کردند ، اما ثابت شده که یکی از موفق ترین سیستم عامل های مایکروسافت است . برای رفتن به مرحله بعد کافی است تیک گزینه I accept the license terms را فعال و بر روی گزینه next کلیک کنید. عجله نکنید. همه را یک به یک متصل کنید. نسخه 32 بیتی ویندوز 10 به منابع سخت افزاری کمتری نیاز داره که در جدول زیر براتون نوشتم .

افراد حاضر در پروژهی تَلِنت، با ساختن ویدیو برای دیجیکالا، به طور مستقیم از دیجیکالا کسب درآمد میکنند. به همین دلیل اضافه شدن این کادر به ویندوز ۱۱ را باید یک نکته مثبت تلقی کرد، البته در عین حال همچنان میتوانید با تایپ کردن در منوی استارت جستجو کنید. گفته شده، برای تایید مشخصات اولیه سخت افزار در Windows ۱۱، ابتدا باید تنظیمات را باز کنید. برای رفتن به مادر برد ابتدا باید تنظیمات را باز کنید. به طور رسمی امکان استفاده از ویندوز ۱۱ را ندارند. انتخابهای این مرحله به خودتون بستگی داره ولی پیشنهاد میشه زبان رو English (United States) و زمان و واحد ارز رو روی Persian یا همون فارسی تنظیم کنین.

طراحی فایل اکسپلورر از زمان ویندوز ۸ تقریباً دستنخورده مانده بود و به جرات میتوانم بگویم در تمام این سالها هنوز چشمها به چینش نامنظم و شلوغ آیکونهای آن عادت نکرده است. قضاوت در مورد ویندوز ۱۱، حداقل در زمان فعلی چندان ساده نیست چون بسیاری از قابلیتهای مفید آن هنوز ارائه نشدهاند. DirectX 12 آلتیمیت ساخت بازی برای پیسیهایی را که از منابع کمتری استفاده میکنند، آسانتر خواهد کرد.در کل، تجربه گیمینگ در ویندوز ۱۱ نسبت به ویندوز ۱۰ بهتر شده است. ویندوز در ابتدا این بخش را با اپلیکیشنهای خود از جمله مایکروسافت اج، ایمیل، تقویم و استور پر کرده است.

علاوه بر این ویجتها عمدتا مستقل نیستند و برای مشاهده جزئیات آب و هوا، قیمت سهام یا حتی اضافه کردن یک رویداد به تقویم، به سایر اپلیکیشنهای مایکروسافت از جمله مرورگر اج هدایت میشوید. از سوی دیگر انتظار میرود توسعهدهندگان نرمافزار و سختافزار هم تا همان تاریخ به پشتیبانی از ویندوز ۱۰ ادامه دهند، حتی ممکن است برخی برای مدتی طولانیتر از ویندوز ۱۰ پشتیبانی کنند. زمانی که یک دسکتاپ جدید اضافه میکنید، میتوانید یک نام متفاوت برای آن انتخاب کنید اما همچنان به تمامی فایلها و اپلیکیشنهای روی کامپیوتر خود دسترسی دارید و حتی آیکونهای روی هر دو دسکتاپ و چینش آنها مشابه است.

دیدگاهتان را بنویسید