لغت نامه دهخدا حرف س (سین)

نظر به اینکه فرهنگ بزرگ سخن ۸ جلدی چاپ ۱۳۹۷ در حال حاضر در بازار ۸۵۰ هزار تومان است و از طرفی ظاهرا سالهاست که فرهنگ لغت فارسی معین ۶ جلدی چاپ نشده است لذا قیمت تقریبی چاپ امروز این اثر ارزشمند دکتر معین را بر مبنای قیمت فرهنگ بزرگ سخن ۸ جلدی و نیز فرهنگ لغت انگلیسی به فارسی آریانپور ۷ جلدی که قیمت آن ۷۹۰ هزار تومان است، مبلغ ۶۵۰ هزار تومان در نظر گرفتم. من امروز خیلی کار دارم.تو چیکار کردی؟

دوده را همه می شناسد، هر ماده قابل اشتغالی هنگام سوختن دود تولید می کند، دود را اگر در جایی جمع کنید، دوده بدست می آید، در مرکب سازی هر دوده ای به کار نمی آید، مرکب سازان قدیم در اثر تجربه، بهترین دوده را دوده ی نفت، روغن زیتون بزرگ و کتان معرفی کرده اند؛ آن ها می گویند: دوده ی مواد روغنی بهتر از دوده های دیگر است و دوده ی هرچیز خاصیت همان چیز را داراست، در طب قدیم برخی از دوده ها کاربرد پزشکی داشته، هنوز درعراق، هند و جاهایی از ایران دوده ی حاصله از مغز بادام و کره ی گاو را برای ساختن سرمه چشم به کار می برند و دوده ی مواد معطری چون عود و کندر را در عطر سازی و ساختن ماده های خوشبو کننده مصرف می نمایند.

برای صحیح خوانده شدن کلمات، جلوی هر کلمه حروف حرکتدار به کار رفته است . در پزشکی به عنوان قابضی قوی مورد استعمال دارد و به نام های مازوج، عقصف گلگاو خوانده می شود. نکته جالب توجه این است که حتی می توانید به خوانده شدن کل متن یک سایت یا بخش از آن گوش فر دهید! لغت نامه دهخدا کتابی پر حجم شامل شرح و معنی واژههای ادبی و تاریخی فارسی است.

بیش از ۱۲۴ پژوهشگر در ۶۴ سال کوشیدند تا آن را برای چاپ آماده کنند و اکنون تیم ما تمامی این لغات را برای شما در اپلیکیشن ” لغت نامه دهخدا و معین” به صورت واژه یاب کامل گرد آوری کرده است 😌 که با دانلود و استفاده از لغتنامه متوجه برتری این برنامه نسبت به دیگر اپلیکیشن های لغت نامه خواهید شد. شما هم اکنون می توانید جدیدترین نسخه فرهنگ لغت دهخدا – معین – عمید را به صورت رایگان از پی سی افزار دانلود نمایید. 📚 لغت نامه دهخدا کتابی پر حجم شامل شرح و معنی واژههای ادبی و تاریخی فارسی است.

بیش از ۱۲۴ پژوهشگر در ۶۴ سال کوشیدند تا آن را برای چاپ آماده کنند و اکنون تیم ما تمامی این لغات را برای شما در اپلیکیشن ” لغت نامه دهخدا و معین” به صورت واژه یاب کامل گرد آوری کرده است که با دانلود و استفاده از لغتنامه متوجه برتری این برنامه نسبت به دیگر اپلیکیشن های لغت نامه خواهید شد. فرهنگ معین در 6 جلد تدوین شده و به چاپ 🖨 رسیده است و اکنون توسط تیم ما در غالب اپلیکیشن موبایل لغت نامه جهت دانلود فرهنگ لغت در دسترس شما قرار گرفته است. انتشارات : موسسه لغت نامه دهخدا.

شما به راحتی میتوانید برای دانلود رایگان لغت نامه دهخدا اقدام کنید. با دانلود برنامه لغت نامه دهخدا و معین ، دسترسی به loghatnameh عظیم با چندین جلد مختلف را به راحتی در دست خواهید داشت، این فرهنگ لغت بانک کاملی از معنی کلمات فارسی موجود در لغت نامه دهخدا و معین است. معین در سال ۱۳۱۳ در شانزده سالگی لیسانس ادبیات فارسی و فلسفه و علوم تربیتی را از دانشگاه تهران گرفت و موضوع رساله او که به زبان فرانسه نوشته شد “لوکنت دولیل و مکتب پارناس” بود. دکتر محمد معین به زبانهای اوستایی، پارسی باستان، پهلوی، عربی، فرانسوی، انگلیسی، آلمانی، لاتینی و سانسکریت آشنایی داشت و در مسافرتهای متعدد از مؤسسات فرهنگ نویسی کشورهای دیگر دیدار کرد، مدتی نیز در موزههای کشورهای مختلف (آمریکا، انگلستان، فرانسه، سوئیس، آلمان، هلند، ایتالیا، سوئد، فنلاند، روسیه و کشورهای دیگر) به مطالعه مشغول بود و سپس به تدوین فرهنگ فارسی کنونی که به نام فرهنگ فارسی معین معروف است، مشغول شد.

امکان خاص دیگری نیز که صرفا در دیکشنری تک تاز موجود بوده و در هیچ نرم افزار مشابه ای وجود ندارد امکان خواندن روان و ترجمه لغت به لغت صفحات اینترنت می باشد. بعد از آن که هیچ اشتباهی نماند در آن که روان است از هاون بیرون آورد و در ظرفی مسین یا آبگینه ای کند و سرش محکم بگیر چنان که باد در وی نفوذ نکند که اگر باد در وی نفوذ کند غلیظ گردد و منتشف شود (یعنی اجزاء آن در هم شده ومی خشکد) و این نوع مداد در غایت تطویس از کثرت سحق (سائیدن) به آن مرتبه ای می رسد که زرد فامی در او پیدا می شود و ذهبی می نماید می نماید و اگر به آب رسد نشف نمی کند و محرر این سطور کتابت مدا ذهبی را در شیراز سه نوبت به آب در آورده و نشف نکرده.

در لغت نامه ی دهخدا به نقل از مخزن الادیه اقسام آن را معرفی کرده است، و نیز از کتاب های گیاه شناسی مهندس ثابتی و روش تهیه مواد آلی دکتر رضا صفوی نکاتی نقل نموده، روش استفاده از زاج در مرکب سازی در اوراق آینده توضیح داده شده، کسی که درصدد ساختن مرکب است باید این چهار ماده را تهیه کند و با تحقیق، نوع مرغوب را از نامرغوب باز شناسد. در ترکیب مازو 60 تا 70 درصد ناتن (اسید گالوتانیک) که ماده اصلی مازو است وجود دارد. پیشنهاد می شود تا هر لغت جدید را همراه چند مثال کاربردی آن یاد بگیرید.

همچنین برای اون دسته از داوطلبان عزیز ارشد و دکتری و حتی کارشناسی که از لغات کنکورشون شاکی هستن حتما پیشنهاد میکنیم این کتاب و همیچنین کتاب ۱۱۰۰ واژه را بخونن . به عربی آن را عفص می خوانند، درمخزن الادویه و تحفه حکیم مؤمن و کتاب ابن بادیس و مصادر عربی نظیر صبح الاهشی و مصور الخط به نام عفص شرح شده است، در کتاب های طبی مازورا ثمر نوعی درخت بلوط معرفی کرده اند، در لغت نامه ی دهخدا آمده است:«نمو غیرطبیعی که درروی برگ های بعض اشجار بر اثر گزیردگی حیوانی از جنس هوام پدید می آید و بیشتر در روی برگ های درخت بلوط دیده می شود».

در این برنامه شما می توانید به صورت آفلاین از تمامی لغات موجود در لغت نامه استفاده نمایید. شما به راحتی می توانید با دادن آدرس یک سایت اینترنتی، صفحات مربوط به آن را در داخل تک تاز مشاهده و ترجمه لغت به لغت کنید. در قسمت دوم همان جدول، یک جمله مربوط به لغت انگلیسی آموزش داده شده را می خوانید که به همراه ترجمه آمده است. آموزش صدها جمله کاربردی و روزمره برای موقعیت های مختلف زمانی و مکانی به همراه تلفظ این جملاتبا استفاده این بخش، شما می توانید جملات روزمره و معانی آنها را در موقعیت های مختلف زمانی و مکانی مشاهده و فرا بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید