قانون های برای تغذیه گاو های شیری

محیط گاوداری خود را به طور مداوم تمیز و ضدعفونی کنید . به گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکزخوزستان،بزرگترین گاوداری صنعتی شیری در باغملک خوزستان با سه هزارو 500 راس گاو از بهترین نژادهای موجود در دنیا از سال 1392 فعالیت خود را آغاز کرده است. افرادی که محصولات حیوانی را از رژیم غذایشان حذف کردند، باید شیری را انتخاب کنند که با ویتامین B12 تقویت شده باشد. دقت کنید که نوع مناسبی از آن را برای محیط انتخاب کنید.

برای مثال بره از نژاد گوشتی می تواند در 6 ماهگی وزنی قابل مقایسه با گوسفند یک ساله از نژاد پشمی داشته باشد. در مقایسه با دیگر شیرهای غیرلبنی، دارای مقدار متوسطی پروتئین، کالری و کربوهیدرات است. در مقایسه با میزان متوسط پروتئین، کالری و کربوهیدرات، بسیار کم چربی است. شیر کنف طعمی شیرین و مغذی دارد و دارای بافت نرم و آبکی است و به عنوان بهترین جایگزین برای شیرهای سبکتر مانند شیر بدون چربی درنظر گرفته میشود.

برای کاهش هزینه­ها، سعی کنید شیرهای گیاهی را در خانه درست کنید. زمانی که دما به بالای 32 درجه برسد کاهش قابل ملاحظه ای در تولید شیر اتفاق می افتد که از 3 تا 20 درصد را شامل می شود. در یکی از روزها که پدرش در خواب بود معامله پر سودی برایش پیش آمد، ولی مغازهاش بسته بود و کلید مغازه نزد پدرش بود و پدرش نیز در آن وقت خوابیده بود. تنش گرمایی در گاو شیری یکی از مهمترین علت های کاهش تولید و باروری در ماه های گرم سال می باشد. بهتر است روی غلات یا فرنی گرم ریخته شود.

۵- از تغذیه بیش از حد غلات پیش از زایش اجتناب کنید. از دیسک و هرس برای این شخم استفاده و این شخم را به هنگام عمل کاشت ( غلات ) نیز می زنند . بشقابهای اریب شده از بیرون را میتوان تیز نمود. در اینجا مواردی وجود دارد که در انتخاب جایگزینی برای شیر گاو باید آن را درنظر بگیرید. زمانی که جایگزینی را انتخاب می­کنید، از مواد شیرین کننده­ آن اطمینان حاصل کنید و از شکر اضافه شده دوری کنید. این شیر غیرلبنی گزینه­ خوبی برای گیاهخواران است زیرا یک لیوان از آن، ۳-۲ گرم از پروتئین با کیفیت بالا و تمام آمینواسیدهای اساسی را تأمین می­کند.

معمولا وزن خروس ها به 1100 گرم و مرغ های ابریشمی به 900 گرم میرسد . قیمت: شیرهای غیرلبنی معمولا از شیرگاو گران­تر است. مواد افزودنی: برخی از شیرهای غیرلبنی حاوی مواد افزودنی مانند کاراگینان و سقزهای گیاهی است تا بافتی ضخیم و صافی داشته باشند. نیاز رژیم غذایی: برخی افراد به محتویاتی مانند: گلوتن، آجیل و سویا که در شیرهای گیاهی از آن­ها استفاده می­شود، حساسیت دارند. به همین دلیل نسبت به دیگر شیرهای غیرلبنی گران است و به سختی می­توان آن را در قفسه­ سوپر مارکت­ها پیدا کرد. در ضمن اگربا تنظیم فاصله چرخها و یا گردش میله عرضی موقعیت گاوآهن نسبت به دیواره شیار ( شرط الف) درحد مطلوب تنظیم شود، می توان از خاصیت جا به جایی کل گاوآهن روی میله عرضی استفاده کرد؛ مشروط بر اینکه پس از هر تنظیم وضعیت قرارگیری میله روی قاب کاملا تثبیت شود و این جا به جایی امتداد بازوی میانی هیدرولیک را از صفحه تقارن طولی تراکتور خارج نکند.

هر وقت هر گونه نگرانی نسبت به کودک خود داشتید حتما با پزشک خود مشورت کنید. عواملی مانند آلرژی، دلایل اخلاقی و نگرانی درباره­ خطرات سلامتی. مواردی مانند محتویات مغذی، شکر اضافه شده و مواد افزودنی. نرخ بره در بازار گوسفندان نیز یکی از مواردی است که باید در رابطه با توضیحاتی خدمت شما ارائه دهیم. انواع و اقسام شیرین کننده­ها بر روی محصولات نوشته می­شود و سعی کنید از مارک­هایی که شکر را به عنوان یکی از سه ماده اول در محصولشان لیست کرده­اند، دوری کنید.

شیر کینوآ از نظر کربوهیدرات با شیر گاو یکی می­باشد اما کمتر از نصف کالری شیر گاو را دارد. به همین دلیل از تمام ایران بهترین های خروس و مرغ لاری با انواع محلی قدیمی ترکیب که انواع جنگی منحصربهفردی رابه وجود آورده اند.باتوجه به علاقه لاری بازان و شرط بندهای این عمل به نوعی کسب تبدیل شده که می تواند باعث ایجاد انواع بسیار جنگی لاری در پی ترکیب و اصلاح آنها در آینده ایی نه چندان دور بود! شکل عمومی بدن نژاد لاری با تمام نژادهای دیگر متفاوت است و بهطور کلی بدن بلند و کشیده، سینه پهن و عمیق و پرگوشت، گوشت سینه سفت و پر، پشت پهن و دارای شیب از جلو به عقب میباشد.

در دشتها و مراتع دامنهای و ارتفاع متوسط و بلند مناطق کوهستانی به خوبی عادت نموده است. مرحله دوم که انقباضات شکمی موجب پاره شدن آمینیون و خروج فتوس بطور متوسط 72/14 دقیقه (طبق نظر singh و khar و chander 1994) می باشد با شروع مرحله سوم زایمان زورهای شمی طع شده و پرده های جنین 4 تا 5 ساعت (مورو 1986) و 40/268 دقیقه بعد از زایمان خارج می شوند. اگر این مسئله برای شما اولویت دارد، از انواع مواد شیرین دوری کنید، زیرا هر فنجان آن­ها دارای ۲۰ گرم کربوهیدرات است. یک فنجان (۲۴۰میل) حاوی ۷۰ کالری، ۱ گرم چربی، ۲ گرم پروتئین و ۱۲ گرم کربوهیدرات است.

دانه کینوآ بسیار مغذی، فاقد گلوتن و سرشار از پروتئین با کیفیت بالا است. اکثر افراد فکر میکنند استفاده از دستمال قرمز در مسابقات گاوبازی برای خشمگین کردن گاو میباشد. رنگ خروس های این نژاد ابرش یا قرمز و رنگ مرغهای آن شکری میباشد. رنگ گاو نژاد دشتیاری: این گاوها معمولاً رنگ قهوهای سوخته دارند وگاهی نیز به رنگ های دیگری چون سیاه، حنایی، طوسی و ابلق دیده میشوند. این نوشیدنی به عنوان ماده­ مغذی نسبتا متعادل به حساب می­آید. درحالی که کینوآ در طی سال­های اخیر به یک “غذای عالی” تبدیل شده است، شیر کینوآ در بازار نسبتا جدید است.

شیر کینوآ منبع گیاهی خوبی از پروتئین­های کامل برای گیاهخواران است. از آن گذشته، شیر کنف منبع اساسی دو نوع از اسید چرب است: اسید چرب مگا ۳ آلفا لینولنیک اسید و اسید چرب امگا ۶ اسید لینولنیک. بدن شما نمی­تواند امگا ۳ و امگا ۶ را تأمین کند، بنابراین باید آن­ها را از مواد غذایی دریافت کند. کارشناسان و کارگران خود را آموزش داده و از مهارت کاری آنها مطمئن شوید. اگر در سوپر مارکت محلتان موجود است، پس ارزش آن را دارد که یکبار آن را امتحان کنید. بعدا خیش چوبی که توسط مردان یا گاوان نر کشیده می شد مورد استعمال قرار گرفت (لینتون، ص ۲۱۵-۲۱۶).

شکل ظاهری این اجزای خیش به صورت ذوزنقه ای است که دارای دو قاعده می باشد، که قاعده کوچک برای اتصال به صفحه برگردان و قاعده بزرگ به عنوان برنده و برش دهنده خاک مورد استفاده قرار می گیرد. طول حاملگی این حیوان نه ماه بوده و غالباً تکقلوزا میباشد، اگر چه دوقلوزائی و چندقلوزائی نیز گاه دیده میشود. Barberg و همکاران نشان دادند، دامداران به استفاده از این سیستم تمایل دارند چرا که راحتی، سلامت و طول عمر گاو­ها بیشتر شده و همچنین کار­های روزمره دامداری راحت­تر انجام می­شود.

طعم، مواد مغذی و هزینه­ این جایگزین­ها می­تواند باهم متفاوت باشد، بنابراین مدتی طول میکشد تا بفهمید که کدام یک برای شما بهترین گزینه است. خوشبختانه، جایگزین­هایی برای این مشکل وجود دارد که ۹ تای آن­ها را نام بردیم. خیش زمینهای برنجکاری که «کاول » نامیده می شود. در افسانه ای از کردی به نام «زن مکار» از مکر زن یک کشاورز برای فریب شوهرش در قالب چال کردن چند ماهی در زمینی که باید شخم شود و در آمدن ماهی از زیر تیغه خیش و فریب خوردن کشاورز و متهم شدن کشاورز به دیوانه بودن صحبت شده است (درویشیان -خندان، ج۶، ص ۴۶۹-۴۷۱).

پیدایش این نژاد به دوره پیروان (کونگ فوتسی و لئوتسی) که روح اجدادشان راعبادت کرده و به ابدی بودن آنان اعتقاد داشتند برمیگردد. وزن خروس های این گونه ۷/۲ کیلو گرم و وزن مرغ ها ۳/۲ کیلو گرم می باشد، تعداد تخمگذاری درسال۱۲۰تا۱۸۰عدد تخم مرغ می باشد. بسیاری از شیرهای غیرلبنی دارای کلسیم هستند، بنابراین آن شیری را انتخاب کنید که دارای حداقل ۱۲۰ میلی گرم کلسیم در هر ۳٫۴ اونس باشد. با وجود طیف گسترده­ای از شیرهای غیرلبنی در سوپر مارکت­ها، سخت است که بدانید کدام برای شما مناسب­تر است.

آماده شدن گاو شیری برای شروع یک دوره شیردهی سالم و ثمربخش از هفتههای قبل از زایمان صورت میگیرد. گاو آهن بشقابی برای انجام خاک ورزی اولیه مورد استفاده قرار می گیرند و کار آنها تا حدودی شبیه به کار گاواهن های برگردان دار می باشد. از الیاف برگهای گونه ای به نام پتیا برای ساخت طناب، بوریا بافی، پارچه های درشت و گلدوزی شده از چرم استفاده میشود. جدول شماره 4 از فصل 14 .( براساس گاوهاي با وزن 680 كيلوگرم، اوايل دوره شيردهي، ستون اول شاخص كيلو گرم شير توليد گاو، ستون دوم درصد چربي شير، ستون پنجم تغييرات…

دیدگاهتان را بنویسید