عفونت روده چه علائمی دارد و چگونه درمان می شود

و به لطف پیشرفت های اخیر در نحوه تجزیه و تحلیل تریلیون باکتری که در داخل بدن ما زندگی می کنند (با نام مستعار میکروبیوم روده)، محققان شروع به درک میزان پیچیدگی آنها برای پیدا کردن ارتباط بین سلامت روده و سلامت میزبان مهربان آن (یعنی ما) کردند. در این حالت است که کولون تحتانی کوتاه شده و کولون لگن خاصره را به سمت بالا میکشد و منقبض میشوند و زاویهای را که به طور معمول با روده ایجاد میکند، از بین میرود. قدما معتقد بودند که آب، گناهکار را نجات نمیدهد و بیگناه را از بین نمیبرد.

این صداهای ناراضی، خانههایی که برای مالکانشان سودی نداشتهاند و مسئولانی که همواره از نکات منفی این پروژهها یاد میکنند، هیچگاه نتوانسته رؤیای خانهدارشدن را از سر بسیاری بپراند. مسکن مهر با وجود گذشتهای ناموفق، انگار هنوز هم برای برخی، آخرین راه برای خانهدارشدن است؛ با اینکه این طرح، بارها از سوی دولت یازدهمیها مورد انتقاد شدید قرار گرفته است؛ از رئیسجمهوری تا وزیر راهوشهرسازی، معاونانش وکارشناسان بخش مسکن. طی کردن این مسافت در حدود ۴۵ دقیقه زمان میبرد. وی اظهار کرد: جستوجو برای پیدا کردن این جوان با حضور نیروهای امدادی، آتش نشانی، نیروی انتظامی در این مدت ادامه داشت که بعد از سه روز با همکاری تیم غواصان و جمعیت هلال احمر شهرستان پارس آباد جسد جوان غرق شده از حوالی پمپاژ خلیل لو از آب بیرون کشیده شد.

رئیس شورای اسلامی شهر پرند از برنامه شورای دوم در خصوص اجرایی کردن پروژۀ دریاچه مصنوعی خبر داد. آنچه بیشتر از همه در ایجاد نارضایتی ساکنان این شهر به گوش میرسد، نبود امکانات و مشکلات رفتوآمد به پایتخت است؛ مردمی که هر روز برای رسیدن به محل کارشان به تهران، فرسنگها مسافت را طی میکنند و با هر بار رفتوآمد به این شهر، ناامیدتر مسیر زندگی را ادامه میدهند. این روزها همه از آینده درخشان شهر پرند حرف میزنند؛ تبدیلشدن به پایتخت اداری، احداث خط مترو، طرحهای ایجاد دریاچه مصنوعی، دیسنیلند، منو ریل، باغ ریل، سینمای روباز و روبسته و هزاران ایده خوب دیگر؛ شهری که در ۳۳ کیلومتری جنوب غربی پایتخت قرار گرفته و حالا بهخوبی مصداق مَثل «آواز دهل شنیدن از دور خوش است»، شده است و با هر بار گذر از آن، حکایت طبل توخالیبودنش، جان تازهای میگیرد و معلوم نیست تا اجرای این طرحها چقدر زمان باید سپری شود.

مسیر فرودگاه امام خمینی و شهر پرند با انشعاب از خط یک و ادامه مسیر متروی تهران – گلشهر تا شهر هشتگرد، مسیرهای بین شهری بسیار پرترددی هستند که تاثیر قابل توجهی بر بار ترافیکی جادهای دارند.یکی از پرحاشیهترین طرحهای مترو در سالهای گذشته، پرونده اتصال مناطق حومه جنوبشرقی تهران و شهرهای قرچک، ورامین، پیشوا و گرمسار به مترو تهران بوده است. به گفته او، واحدهای تحویلی مسکن مهر برای خرید از شرایط بهتری برخوردار هستند؛ برای مثال، برای خرید یک واحد ۶۰ متری یکخوابه، خریداران باید ۲۸ میلیون تومان پول نقد پرداخت و مابقی را با استفاده از وام بانکی ۳۰ میلیون تومانی، با سود چهار درصد، پرداخت کنند؛ وامی که خریداران را مجبور میکند تا فقط با پرداخت ۲۵۰ تا ۳۰۰ هزار تومان در هر ماه، به سمت خانهدارشدن قدم بردارند.

ساخت مسکن مهر و تحویل ده ها هزار واحد از واحدهای مسکونی این پروژه بزرگ، آمار جمعیت ساکن در شهر جدید پرند را تا حدی بالا برده که نیاز به فضاهای سبز از جمله پارکها و امکان تفریحی ورزشی را دو چندان میکند. همچنین واحدهای صد متری این شهرک همگی شخصیساز هستند و وام بانکی ندارند و خریداران باید برای تهیه خانههای صد متری این شهرک، متری یکمیلیون و صد هزار تومان پرداخت کنند؛ بنابراین برای خرید یک واحد صد متری در این شهرک باید حدود ۱۱۰ میلیون تومان هزینه کرد.

به این ترتیب نیمی از رود در یک کشور و نیمی دیگر در کشور بعدی قرار می گرفت. به گزارش روابط عمومی شهرداری پرند؛ در این جلسه مطالعات و کارشناسی های صورت گرفته در خصوص احداث دریاچه مورد بررسی قرار گرفت و حاضرین درباره مباحث فنی و تامین منابع مالی به گفتگو پرداخته و راهکار های اجرایی این پروژه را ارائه دادند. برای کسب این مجوز باید با اداره منابع طبیعی با شمارهای زیر تماس بگیرید.

دلیل این امر آن است که تخم های تخم گذاری شده می توانند گسترش یابند. وی با اشاره به مطالعات صورت گرفته در خصوص این دریاچه در سال 81 و 82 كه مورد تایید دستگاه های مختلف از جمله محیط زیست و شورای برنامه ریزی استان نیز قرار گرفته، اظهار داشت: سال گذشته نیز بازخوانی همان مطالعات جهت به روز كردن مسایل پیرامونی آن انجام و نتیجه آن نیز تا یك ماه آینده اعلام می شود. دریاچه ها از جمله جاذبه هایی هستند که بازدید از آن ها می تواند بسیار لذت بخش باشد. امّا در نواحی جنوبی نزدیک به ایران عمق آن بیش از ۱۰۰۰ متر است.

۷- عمق دریای خزر در قسمت های مختلف آن چقدر است ؟ جواب عمق دریای خزر در نواحی شمالی آن بسیار کم است . حدود بیست سال پیش، معدن بسته شد و گودال های حفرشده با آب باران پر شده و دریاچه ایجاد شد. رودخانه و یا چشمه مرغاب علاوه بر تغذيه سفره آب زير زميني بهدليل قابليت نفوذ در بستر خاک تاثير مستقيمي بر روي قنوات موجود درحريم و حواشي رودخانه داشته و از همين جهت رودخانه مذكور شرايط تشكيل پر آب ترين قنوات دشت را فراهم كرده است.

افتتاح اولیه خط یک نیز در سال ۱۳۸۰ و از ایستگاه حقانی بود که ابتدا میرداماد نامیده میشد و تا ایستگاه علی آباد ادامه داشت.منبع عکس: mehrnews.comاز سال ۱۳۸۱ تاکنون، هر ساله بر تعداد ایستگاههای مترو افزوده شده است و تعداد خطوط مترو افزایش یافتهاند. در میان بناهای تاریخی جلفا تنها بنایی که پایبندی شدیدی به اصول و هنجارهای معماری ایرانی دارد حمام تاریخی جلفا میباشد.در مورد تاریخ دقیق ساخت و معماری این بنای ارزشمند سندی در دست نیست ولی با توجه به شیوه های معماری بنا میتوان آن را به دوره قاجاری نسبت داد، برخی از محققان این حمام را همانند حمام قره ضیاالدین و حمام کردشت از مستحدثات عباس میرزا نایب السلطنه فتحعلی شاه قاجار میدانند ولی سندی شاهد بر این مدعا وجود ندارد.

با توجه به چنین شایعاتی در سالهای گذشته، طرفداران فازهای ۵ و ۶ از همه بیشتر بود و این روزها هم که بازار شایعات مانند گذشته داغ نیست، باز هم درصد فروش پروژه «کوزو»، از همه بیشتر است؛ یعنی واحدهای فاز ۵ جنوبی و فاز ۶ شمالی. در نهایت پروژه ساخت آبنمای دریاچه مصنوعی برج خلیفه در کمتر از ۳ ماه تکمیل شد و این آبنما برای اولینبار در تاریخ ۸ می سال ۲۰۰۹ شروع به فعالیت کرد. نقطه شروع طرح در منطقه یک و محدوده کنونی بزرگراه شهید حقانی بود.

در روز های تعطیل و در تابستان، کودکان و نوجوانان بیش از سایر اوقات نیازمند توجه و دارا بودن سرگرمی می باشند لذا می توانید همراه فرزندان خود به لونا 1 شهربازی ارم رفته و یک روز خوب را برای او بسازید. برنامهریزی ساخت خطوط بیشتر با توجه به روند گسترش شهر تهران همچنان ادامه دارد. از شهر سایات رد شدیم. به نظر میرسد فرار از بیکاری، نبود فرصتهای شغلی و تحصیلی در شهرهای کوچک، افزایش درآمد و از همه مهمتر نزدیکی به تهران، پرند را برای میزبانی از شهرستانیها مهیاتر کرده است اما آنچه بیشتر از هر چیزی، سیل عظیمی از شهرستانیها یا حتی کمدرآمدهای پایتخت را روانه پرند کرده، امکان خرید مسکن با قیمتهایی خیلی پایینتر از نقاط جنوبیتر تهران است.

دیدگاهتان را بنویسید