رودی که زندگی است

نتايج حاصل از اين تحقيق نشان داد که مهمترين دلايل وقوع خشکسالي در منطقه سيستان بارندگي کم، تبخير زياد، کم عمق بودن هامون ها، وابستگي تالاب به رودخانه مرزي هيرمند و بادخيز بودن منطقه است، همچنين مهمترين اثر خشکسالي بر درياچه از بين رفتن نيزارهاي درياچه بود. 11-اگر یک طرف فنر را در دست بگیریم و طرف دیگر آن را به جسم وصل کنیم، مقدار کشیدگی فنر چه نیرویی را نشان می دهد؟ 2)مانعی بین جسم و نور وجود نداشته باشد(نور به جسم برخورد کند) 3- نور پس از برخورد به جسم ،به چشم ما برسد. محققان اظهار کردند: سیستم عصبی روده به دلیل آن که کل سیستم گوارش از مری تا انتهای سیستم دفعی را کنترل می کند جایگاه ویژه ای در عملکرد بدن دارد و حتی زمانی که عملکرد مغز از کار بیفتد می تواند به تنهایی سیستم گوارش را کنترل کند.

دریاچه بزنگان در بلندی های کپه داغ و در ۱۳۰ کیلومتری جاده مشهد به سرخس در جنوب کوه های هزار مسجد واقع شده و وسعت آن حدود ۸۰ هکتار و بیشترین عمق آن ۱۲ متر است. این بنا که با معماری اسلامی ایرانی از سنگهای نامنظم ساخته شده، بیش از هزار سال قدمت دارد. این بنا با آجرهای بسیار قطور و طبقه طبقه ساخته شده که شباهت زیادی به معابد مایا ها و اّستک ها دارد. این رود از این رو اهمیت بسیار زیادی داشته که در طول تاریخ شاهد اتفاقات مختلفی در اطراف رود فرات بوده ایم و همچنین شهرها و تمدن های گذشته در بستر این رود به وجود آمدند.

غار بزنگان آهکی است و پایههای آهکی استالاکتیت و استالاگمیت زیادی با حجم و اندازههای مختلف در آن قرار دارد. به تمام منطقهای که آب آن وارد یک رودخانه میشود، یا به عبارت دیگر به تمامی منطقهای که بوسیله یک رودخانه و شاخههای آن «زهکشی» میشود، «حوضه آبریز» میگویند. 9-آیا نیرویی کُره ی زمین بر اجسام مختلف وارد می کند، یکسان است؟ بله – نیرویی که دو آهن ربا به یکدیگر وارد می کنند و نیرویی که کُره ی زمین به اجسام وارد می کند، هر دو بدونِ تماس اجسام صورت می گیرند.

متوقّف کردن اجسام در حالِ حرکت . به حرکت در آوردن اجسامِ ساکن. وی با بیان اینکه باید کمکی به دریاچه پریشان شود تا این افت جبران شود و بعد با یک مدیریت مناسب پایدار نگه داشته شود، افزود: بختگان نیز در فهرست مونترو قرار گرفته است، اگر تالابی دچار مشکل شود و احتمال از دست دادن کارکردهای زیستی و اکولوژی را داشته باشد، در این فهرست قرار میگیرد تا دولتها حساس شوند و بتوانند آن را احیا کنند که اگر احیا نشود تالاب مذکور از کنوانسیون رامسر خارج میشود. بله-بچه ماهی ها درون آب از تخم خارج می شوند و در آب رشد می کنند و بزرگ می شوند.

ماهی ها باله دارند،با آبشُش تنفُّس می کنند،تخم می گذارند و بدنشان از پولک پوشیده شده است. 9-وجود پولک روی بدن ماهی چه فایده ای دارد؟ 16-ماهی بالی،چه نوع ماهی است و در کجا ززندگی می کند؟ 15-قورباغه در کجا رشد می کند؟ 19-قورباغه در کجا زندگی می کند؟ تخم قورباغه در آب به بچّه قورباغه تبدیل می شود و بچّه قورباغه در آب رشد می کند. 17-وقتی بچّه قورباغه ها بزرگ شدند چه تغییری می کنند؟ 3-غوّاص ها برای تنفّس از چه وسیله ای استفاده می کنند؟ 7-ماهی ها در چه جاهایی می توانند زندگی کنند؟ 1-جانوران معمولاً چه جاهایی زندگی می کنند؟ جایی که بتوانند نیازهایشان را به خوبی برطرف کنند.

9-برگ گیاه ذرّت و لوبیا از چه نوعی هستند؟ دو گروه. ریشه های راست مانند ریشه ی گیاه لوبیا و ریشه های افشان مانند ریشه ی گندم. 1-چه چیزی گیاه را در خاک نگاه می دارد؟ 7-ریشه ی گیاه هویج از چه نوعی است؟ 3-از نشتی آب چه استفاده هایی می توان کرد؟ درمان بیماری کولیت اولسروز همراه با دارو درمانی است و در بعضی مواقع از جراحی هم استفاده می شود. گفتنی است که همگی این جزایر دارای نام نیستند و بیشتر آنها تنها با شماره شناخته می شوند. 15-چند نمونه از اهرم ها را نام ببرید.قیچی- اَلاکُلَنگ – ترازوی دو کفه.

3-چند نمونه از ریشه های خوراکیرا نام ببرید.هویج،چغندر و تربچه. بعضی از گیاهان مثل درخت کاج به جای میوه و گل ، قسمت هایی به نام مخروط دارند.به این گیاهان مخروط دار گفته می شود. 4)بریدن شیلنگ از محل نشتی و اتصال دو قسمت بریده شده با استفاده از رابط پلاستیکی یا فلزی.5)استفاده از یک نی یا لوله ی سِرُم برای جلوگیری از نشتی بطری و بستن انتهای آن. آن ها را نام ببرید و برای هر کدام یک مثال بزنید. آب دریاچه هر چقدر پایین تر می رود، آفتابی که به سطح آن برخورد می کند، آب کمتری را گرم می کند و میزان تبخیر افزایش می یابد.

5-انواع ساقه ها را بنویسید و برای هر کدام یک مثال بزنید.بعضی ساقه ها کلفت و چوبی اند مانند ساقه ی درختان و بعضی از ساقه ها نازک اند. برخی از دریاچه های مصنوعی که در پشت سدها به وجود می آیند، از آب ذخیره شده در آنها برای تولید برق ، کشاورزی و آب آشامیدنی استفاده میشود ، مانند سد لتیان واقع در شمال تهران – گاهی دریاچه هایی در اطراف شهر به منظور تعدیل دمای هوا ، حفظ محیط زیست و توسعه گردشگری ایجاد میشوند مانند دریاچه مصنوعی شهدای خلیج فارس در چیتگر تهران.

21- محیط جغرافیایی چیست وچگونه به وجود می آید؟ 6-نیروی کِششِ زمین چیست؟ 14-اهرم چیست؟میله یا وسیله ای که با آن و به کمک تکیه گاه جسم را بلند یا جا به جا می کنیم، اهرم نام دارد. این نوع ماهی، در سواحل جنوبی کشورمان زندگی می کند،این ماهی ندگی می کند؟ این نوع ماهی، در سواحل جنوبی کشورمان زندگی می کند،این ماهی می تواند با باله های بزرگ خود از آب بیرون بیایند و مدّتی در هوا بپرد. بعضی از ماهی های معمولاً آب شیرین نیز گاهی وارد خزر می شوند. در بالا دست سلما نیز اکنون در حال ساخت یک سد دیگر هستند.

دو گروه- دانه های یک قسمتی مانند دانه ی ذرّت و دانه های دو قسمتی .مانند: دانه ی آفتابگردان. اوج زیبایی این منطقه در فصل بهار وتابستان است گل های رنگارنگ و صدای دلنشین پرندگان زیبایی این منطقه را در این ماه ها دو چندان می کند. روستای حیرت: این روستا به خاطر زیبایی حیرت انگیزی که دارد نام حیرت را بر آن گذاشتهاند. اب شرب شهر های بوکان ، میاندواب و تبریز از طریق این سد تامین می شود همچنین برق چهار شهر شاهیندژ و بوکان در آذربایجان غربی و سقز و بانه در کردستان تماما توسط این سد تامین می شود و همچنین نیروگاه برق آبی این سد در تمام ایام سال و ۲۴ ساعت شبانه روز کار میکند تا علاوه بر تامین برق شهر های ذکر شده مازاد برق تولیدی به شبکه سراسری برق تزریق شود تا جایگزینی باشد بر سد های از مدار خارج شده نظیر زاینده رود اصفهان که از دی ۹۶ از مدار تولید به خاطر کم آبی خارج شده.

4-آیا در آبی که مصرف می کنیم هوا وجود دارد؟ اول اینکه این افغانستان است که به پیمان های ابی و قوانین ابی بین المللی همیشه بی اعتنایی کرده و هرگاه خواسته اب را بسته دوم اینکه درمورد حفر چاه هیچ قانون بین المللی وجود ندارد و به شما مربوط نیست که ما ،ر ایران چاه حفر میکنیم یا خیر ، از فردا برای حفر چاه در خاک خودمان هم باید نظر شمارا جلب کنیم؟ وقتی از بیرون به آن نگاه می کنیم متوجه می شویم که عظمت متعلق به بنای اصلی است و مناره ها عوامل الحاقی و فرعی هستند، بخصوص که از نظر تکنیکی جنبه عملکردی و فنی نیز ندارند.

6- نیرویی که دروازبان هنگامِ گرفتنِ توپ به آن وارد می کند ، چه اثری بر توپ دارد؟ برای اینکه راحت تر حرکت کند. 4-هنگام ساخت وسایلی برای جلوگیری از نشتی آب چه نکات ایمنی را باید رعایت کرد؟ 1-برای جلوگیری از نشتی آب در لوله های انتقال آب از چه ابزار و وسایلی می توان استفاده کرد؟ 1-اگر دو آهن ربا نزدیک هم قرار بگیرند چه اتفاقی می افتد؟ به هم نیرو وارد می کند. از مهمترین راههای دسترسی به شهر جدید پرند میتوان به آزادراه تهران ساوه، آزادراه تهران قم و راه آهن تهران جنوب اشاره کرد. واحدهای تجاری از 30 تا 300 متر است که میانگین متراژ 100 متر می باشد.

بعد از طی ۸ کیلومتردر یک مسیر آسفالته با عبور از پل و ۵۰۰ متر پیاده روی به دریاچه میرسید. مسیر دریاچه اوان جاده سمت چپ است. این مسیر فرعی خاکی بوده و دارای پستی و بلندیهای ناخوشایندی است. خلیج فارس با پیشروی آب اقیانوس هند از طریق دریای عمان و تنگۀ هرمز به دره های زاگرس به وجود آمده است. اکثر گردشگران از طریق شهر ایرکوتسک به دیدن آن می روند. جانبخشی در اشیاء با کمک اسناد مجازی، بسیار قویتر و مؤثّرتر است؛ زیرا نسبتدادن فعلی که ویژة موجودات زنده است به غیر جاندار، تحرّک و پویایی تصویر را دوچندان میکند؛ بهویژه فعل «آمدن» که بار معنایی و عاطفی آن مژدة رسیدن و حرکت از جایی به جای دیگری است.

ناگفته نماند که دریاچه ولشت برای گردش یکروزه مناسب است؛ چرا که سرپناه مناسبی برای برپایی چادر و ماندن چند روز در آنجا وجود ندارد. دریاچه بایکال با عمقی نزدیک به دو کیلومتر، عمیق ترین دریاچه دنیا نیز میباشد. از زمان صفویه به بعد نیز ارتباط بین دریاچه حوض سلطان و دریاچه نمک به سبب تأسیس سدی در بالای پل دلاک که آب رود قره چای را به دریاچه نمک هدایت می کرد، قطع یا ضعیف شد . عباس بن علی(ع) که برای آوردن آب برای کودکان تشنه رفته بود، در کنار شریعه فرات دستانش قطع شد و به شهادت رسید.

13-ایا ماهی ها در تمام مراحل زندگی شان در آب هستند؟ 12-چرا بدن ماهی لغزنده است؟ نام آن به معنای «تالاب سرزمین نخلها» است. بله- وقتی جسمی را هُل می دهیم به آن نیرو وارد می کنیم. قورباغه در مراحل رشد در آب زندگی می کند امّا وقتی بزرگ شد و بدنش تغییر کرد(می کنند؟قورباغه در مراحل رشد در آب زندگی می کند امّا وقتی بزرگ شد و بدنش تغییر کرد(می کنند؟قورباغه در مراحل رشد در آب زندگی می کند امّا وقتی بزرگ شد و بدنش تغییر کرد(می کنند؟قورباغه در مراحل رشد در آب زندگی می کند امّا وقتی بزرگ شد و بدنش تغییر کرد(به جای باله،آبشُش و دُم ،شُش و دست و پا به وجود می آید.)می تواند روی خشکی کنار برکه ی آب زندگی کند.

دیدگاهتان را بنویسید