رنگها در صنایع غذایی

اين ديدگاه زمينه اي فراهم كرده تا هر كس در هر روستائي كه حداقل امكان استفاده از چند بافنده را داشته ،شروع به دار زدن قالي كرده و با استعانت از بي مسئوليتي بخش دولتي در سرنوشت فرش تبريز و نا آگاهي توده ها آن كاري كه نمي بايست كرده اند. در صورتي كه يك برنامه دقيق آم.زشس كنترل -اجرا يا داشته باشيم خيلي از كساني كه اكنون در كار فرش اند، نخواهند توانست حتي از كوچك ترين امتحان موفق بيرون آيند.اين همه بازار و اين همه آدم بيكار از قبل فرش، بدون داشتن حتي كوچكترين اطلاعا ت و فقط و فقط چند نقشه و طرح وارد بازار مي شوند و تاجران واقعي و بافندگان مظلوم بايد در اين بين تاوان بي برنامگي و بي تدبيري بخش دولتي را بدهند.

هرگز راهيان فكريم در جاي ايران به من اين اجازه را نكرده اند كه به خاطر منافع مادي بهداشت جهاني را مورد تعرضقرار دهم آرمان سبز هرگز برايم اين اجازه نداده كه به خاطر منافع مادي انسانها را ازلذت وافر زيبايي پرستي وعشق ارگانيك و همزاد پنداري ، خاكي بودن و اصيل بودن جدا نمايم از طبيعت الهام گرفته و در اوج تنهايي به دنيايي وارد مي شوم كه همه از اطمينان خاطر كارم و تماس با من نهايت ملاطفت و صداقت را داشته و مي خواهم آنقدر صادقانه در بطن تاريخ ملي وطنم برگردم و راه اجداد هنرمندم را با تحقيق و پژوهش بازشناسي نمايم كه اسم ارتجاع هم بدهند ، به آن افتخار كنم ، نه تنها من بلكه بعد از من راهيان ديگر نيز.

رقیق کننده خون است و به همین علت بهترین راه برای از بین بردن جوش صورت می شود استفاده کرد. راه كه بيفتي ترس ات مي ريزد. فردی با محبت ملایم خونگرم و دلسوز هستید اغلب اوقات از کمبود اعتماد به نفس رنج میبرید و کمی احساس ترس در شما دیده می شود برخی مواقع مردم از اخلاق خوب شما سو استفاده میکند شریک زندگی خود را تحت هر شرایطی که از نظر روحی و جسمی داشته باشید میپرستید و ارتباطات شما با دیگران در وضعیت متعادلی قرار دارد. جدی متفکر و اندیشمند هستید اگر چه از روابط اجتماعی تان لذت میبرید ولی در انتخاب شریک زندگی بسیار سخت گیر هستید در کارهایتان سر سختی و سماجت دارید ولی لزوما بی پروا نیستید زیرکی تیزهوشی و گوش به زنگ بودن از دیگر خصوصیات شخصیتی شماست باید مطمئن شوید که در هر زمینه ای و به ویژه از لحاظ شغلی در راس امور قرار دارید شریک زندگی شما باید فرد باهوشی باشد احساسات در زندگی برای شما مهم است ولی به طور حتم برایتان همه چیز نیست!

میل زیادی برای زندگی در شما موج می زند و از انجام هر کاری که میکنید لذت میبرید شریک زندگی تان باید در هیجانات شما سهیم شود و از پیشنهاداتتان لذت ببرید. اگر تمام توجه تان را به کاری معطوف کنید میتوانید آن را با موفقیت انجام دهید گاهی در انجام کارهایتان بی ثبات و متعییر هستید و مایلید که از نتایج سعی و تلاش خود خیلی سریع مطلع شوید از شرکت در بحث های خوب و مفید لذت میبرید بی طاقت هستید و زود هیجان زده میشوید با توجه به اینکه به سرعت دوستی های خود را بر هم میزنید نگهداری رفقا برای شما چندان ساده به نظر نمی رسد.

ملتي كه خود را نشناسد هر روز مجبور است ديگران را تعريف نمايد.آيا تا بحال با فكر پژوهشگري به استانهاي كردنشين سفر كرده ايد. مغازه داري كه مجبور است براي يك دار قالي كه حداقل با چهار صد هزار تومان بر پا مي شود، 5 ميليون تومان فاكتور بسازد، اگر جريان ماليات و ماليات بر درآمد را بر اساس فاكتورهاي صادره اشخاص بدبخت در نظر بگيرند و كارمند بدبخت تر از آنها نيز ضمانت اين وام را نمايد ، فردا چه اتفاقي خواهد افتاد؟ روزي در برنامه ” پنجه تو خوشلار” – برنامه اي كه در راديو به زبان آذري از راديو تبريز پخش مي شد، برنامه اي را دردست اجرا داشتيم كه من به عنوان كارشناس دعوت شده بودم يك نفر از افرادي كه از اهالي فرش بود زنگ زد و گفت : آقا برگ مو را از كجا بخريم .خيلي خنده دار بود گويا ايشان خارج از ايران زندگي ميكرد.

فرش فقط كالا نيست بلكه محصولي است كه در آن روح ، توسط اشكال و رنگها دميده شده ، روزي به اوج لذت مي برد و روزي آرام بخش جان است. آيا فقط شعار وام؟ بخش دولت بجاي پرداختن به اصول فني و حفظ اصالت ، اكثرا شعار هاي ايده آليستي ، زود گذر و فصلي داده است. اين بخش كه مي بايست بر حفظ اصول فني ف جه از نظر مواد، چه رنگ و چه بافت توجه نمايد اما تابع بازار و منافع و سود و سرمايه گرديد و برنامه را كساني نوشتند كه نمي دانستند كاروان را به كجا مي برند!

تا دلتان بخواهد اما و اگر هست! چرا اينقدر كارهايمان با شعارهايمان متضاد هست؟ راهي روستاهاي آذر شهر، بناب ،عجب شير مي شوم.بر هر كجا كه پا مي گذارم آشنائي هست مي دانند به دنبال چه هستم. وجهیّت تنها مرتبط با فعلهای کمکی نیست؛ بلکه فعلهای اصلی ـ چه مثبت و چه منفی ـ که تعهّد مطلقی را نسبتبه صدق گزاره میرساند، هم دارای وجهیّت بیانی است. حنا دارای هیچ آمینو اسید یا مادهی شیمیایی دیگر که رطوبت موهای شما را می زداید نیست، پس موهای شما خشک نشده و آسیب نخواهد دید. اينها رنگهاي تاريخي هستند نه من و نه شما و حتي دنيا نميتواند كتمان اين حقيقت باشد.

حالا اگر هنر داريم رنگهاي بينابيني براي اين رنگهاي اصيل با مقداري اضافه درصد به 120 رنگ نمي رسيم؟ ولي آيا آن 42 رنگ بنام فرش تبريز را من ساخته ام يا در قرن حاضر طبق فرمول آورده شده توسط فلان مسئول بي سواد(در اين رابطه)از خارج اسم گذاري شده؟ به جرات مي توان گفت كه در حال حاضر ما هيچ كمبودي نسبت به دوره صفويه نداريم بلكه فرش اصيل خود را توليد نميكنيم تا در بازارهاي جهاني رقيب نداشته باشيم. نمي دانم تا حالا اين امكان برايتان بوده كه مثلا از پوست انار رنگ دلخواه خود را كه مي پسنديد استخراج نماييد يا نه؟

مثلا ما در يك دوره افتخار خواهيم كرد كه اتحاديه تولد كنندگان فرش دست باف آذر شهر 2000نفر عضو دارد! زمانی که نیاز روزانه به ویتامین C تامین شود، در دوره کوتاهتری احساس بهتر شدن خواهید داشت. يك طراح فرش تبريز اگر از محدوديت رنگ در رنگرزي گياهي حرفي بزند بهتر است دفتر و دستكش را جمع نموده به دنبال كار ديگري برود تا آبروي خود و گذشتگان هنرمندش را نبرد .ساختار فعلي فرش تبريز زير مجموعه جديدي از سيستم ارباب رعيتي يك قاعده بقول بعضي آقايان قاعده دموكرات منشي دارد. خواصی که گفتیم در انگورهای رسیده بیشتر از انگورهای نارس است؛ بنابراین بهتر است انگور را رسیده مصرف کنید.

تنها کسى که در این روایت دقت کرده و به نکاتى تنبه داده، امام راحل قدسسره در بحث طهارت (کتاب الطهارة/3/280) است که با دقت تمام به جوانب روایت احاطه پیدا کرده و نکاتى را فهمیده، که بیان دیگران فاقد آن است. رفتار دوستانه ای دارید رک گو و پر حرف هستید که به جذابیت شما میافزاید رفتار ناشایست دیگران را خیلی سریع میبخشید و فراموش میکنید. در دوران بارداری، شما دو برابر بقیه مواقع به آهن نیاز دارید. ممکن است با انتخاب این میوه اسرار و رموز شخصیت شما به سرعت فاش شود در حقیقت این تست روانشناسی به سادگی نشان میدهد که شخصیت افراد مختلف نسبت به انتخاب میوه مورد علاقه شان چگونه است.

به طور کلی فردی مودبی هستید به سرعت عصبانی میشوید ولی خیلی سریع به حال اولیه باز میگردید از زیبایی در هر نوع ان لذت می برید فرد محبوبی هستید شما سرشت خونگرم و سخاوتمند دارید. فردی صبور و پر طاقت هستید که اراده تان بسیار قوی است دوست دارید کارها را به اهستگی ولی بطور جدی انجام دهید خجالتی هستید و نزد اطرافیانتان قابل اعتمادید شریک زندگی خود را با دقت و تمام احساس قلبیتان انتخاب مینمایید و از هر گونه مشاجره و ناسازگاری اجتناب میکنید.

همه چیز ممکن است اگر روزمرگی زندگی اجازه دهد. عرف حکم می کند غذاخوری پرنده را می خورد در حالی که دستمالی بر سر دارد; گفته میشود که این کار برای اطمینان از این است که عطرهای غنی در هنگام جویدن پرنده، استخوانها و همه چیز از بین نمیرود، فرآیندی که چندین دقیقه طول میکشد. از دیگر خواص ویژه انگور سیاه می توان به اثر آرام بخش اعصاب و تقویت کننده شیر، پاکسازی معده و دستگاه گوارش و از بین بردن چین و چروک های پوست اشاره کرد. این نشان میدهد که همواره مرزی قاطع بین این دو کشور وجود داشته و اهداف مهمی را نیز برآورده میکرده است؛ هرچندکه ممکن بوده و هنوز نیز ممکن است،6 از زمانی به زمان دیگر جای آن تغییر کند.

میوه های متعددی وجود دارند که محتوای بالای قلیایی دارند، مانند موز و کشمش. فرشهاي اصيل با روح ايرانيان اصيل پيوند خورده و آنان دوستان همديگرند اين روح ايراني است كه از هيچ مي آفريند و بر آفريده خود كمال عشق ورزي را دارند. من جواب ايشان را در برنامه بعدي با آمار و ارقام دادم.هنوز هم كه هنوز است از خود مي پرسم آيا واقعا اين شخص نميداند ده درصد كل انگور ايران در شهرستان ملكان آذربايجان توليد مي شود و مقدار برگ و انگور توليدي را اگر برابر هم بگيريم با برگ انگور لازم جهت رنگرزي كل خامه هاي قالي ايران كافي خواهد بود.

آيا واقعا مغزهاي كوچك ما جهت شناختن كارخانه هاي رنگ خداوند نبوده است؟ اگر لازم باشد كسي را جهت راهنمائي به محل رويش گياهان معرفي مي كنند.استقبال آنها مايه اطمينان خاطر است. و اما در ارتباط با رنگ فرش تبريز بهانه هاي خيلي زيادي است. اما اگر خواب ببیند در هنگام جشن ازدواح مردی با لباس سیاه از مقابلش می گذرد و نگاه ملامت آمیزی به او می كند نشانة آن است كه سردی بی تقاوتی یكی از دوستان او را ناامید می سازد . انگور دافع سودا ، نرم كنندة سینه است. خواب انگور از جمله خواب های رایجی است که تعبیرهای مختلفی از عالمان بزرگ و معبران تاریخ برای آن گفته شده است.

وادیهاى حقیقت است و سبزه زارهاى آن, و دریایى است که بردارندگان آن, آن را خشک نگردانند, چشمه سارهاست که آب کشندگان, آب آن را به تَه نرسانند, و آبشخورهاست که در آیندگان, آب آن را کم نکنند و منزل گاهاست که مسافران, راهش را گم نکنند, و نشانه هاست که روندگان از نظرش دور ندارند, و پشته هاست که روى آورندگان, از آن نگذرند و آن را نگذارند. از طرفي با اعطاي وام ، آن هم اگر به قالي بافان داده شود چه خواهد شد؟ پسرم چه شد؟ آه فرزندم كجا رفت؟

دیدگاهتان را بنویسید