خیش/گاوآهن : ابزار سنتی برای شخم زمینهای زراعی – انسانشناسی و فرهنگ

شالاش (1958) میانگین طول زمان استروس (فحلی) را در گاومیش های مصری حدود 92/11 ساعت گزارش کرد. سن اولین زایش طبق نظر مورو (1986) بطور متوسط 40 ماه است که این مقدار در مرکز اصلاح نژاد بطور متوسط 6/1128 روز می باشد (طبق تحقیقی که بر روی 9 رأس یوره (تلیسه) گاومیش صورت گرفت) سن اولین زایمان در گاومیش بسته به شرایط محیطی و جغرافیایی و روشهای پرورشی و مدیریتی و همچنین بسته به خصوصیات ارثی و وزن بچه گاومیش هنگام تولد فرق میکند. در گیلان و در بندر انزلی نیز به همین صورت می باشد. که همگی در کنار هم یک مرکز خرید گوسفنده زنده معتبر و قابل اطمینان را تشکیل می دهند.

ابزار گاوآهن از یک یا چند تیغه با نوک های تیز و برگشته تشکیل شده که برای شخم زنی آن را به تراکتور وصل می نمایند. شما می توانید سفارش خود را حتی چند روز قبل از موعود در فرم موجود در صفحه اصلی سایت بازار گوسفند ثبت کنید و یا از طریق شماره های ۰۹۱۹۷۱۲۴۰۱۱ | ۶۶۰۰۰۷۹۸ با ما تماس گرفته و گوسفند مورد نظر خود را انتخاب نمایید . تصور کنید یک دسته کل را دور گردن گوسفند انداخته اید، بخش دور گردن آن دقیقا به همان شکل می باشد. دور گردن آنها نیره بوده و یکی از ویژگی های منحصر بفرد این دام اصیل می باشد.

تحمل هوای گرم و سرد را به راحتی دارند و در حال حاضر ویژگی گوشتی آن ها مورد توجه است. ممکن برخی فروشنده نژادهای خاصی را با هم جفت کنند که ویژگی های ظاهری آن شبیه به این نژاد باشد. هر چند ما قصد داریم در اینجا اشاره ای به وزن بره و گوسفندان در نژادهای مختلف داشته باشیم. تمام گوسفندانی که ما اقدام به فروش آنها می کنیم تغذیه ای کامل از علوفه های ارگانیک و بدون آنتی بیوتیک دارند و گلچینی از گله های خوب شمال غرب و دشت مغان هستند .

در این مجموعه تلاش می کنیم تا گوسفندانی که برای مشتریان خود می فرستیم کم دنبه و کم پشم باشند ، آب نمک نخورده باشند و همچنین شکم گوسفند هم نسبتا خالی باشد . در بخش زیر لیست حدودی از میزان گوشت دهی یک گوسفند سالم و خوب را می توانید ببینید اگر گوسفند خریداری شده شما چیزی کم تر از این میزان گوشت دهی داشت مطمئن باشید اشکالی وجود دارد . به این صورت که گوسفندی که وزن بیشتری دارد قیمت کم تری نیز خواهد.همچنین دقیق بودن وزن دام و توجه داشتن به کسب رزق حلال یکی دیگر از مواردی است که شما مشتریان گرامی همواره باید به آن توجه داشته باشید .

برای مطالعه و کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با نحوه محاسبه قیمت کشتارگاه و تاثیرگذاری روی نرخ دام روز می توانید در بخش وبلاگ جزئیات کامل را مشاهده کنید. بعد از مطالعه تمامی جزئیات مربوط به این دام با وجود اینکه اشاره مختصری در بخش های مختلف داشتیم، ممکن است هنوز به پاسخ دقیق تفاوت قیمت گوسفنده زنده با بره را ندانید. متوسط قیمت گوسفنده زنده در بازار دام استان اصفهان در تاریخ ۱۴۰۰/۱۲/۲۳ حداقل ۶۹,۰۰۰ تومان و حداکثر ۷۴,۰۰۰ تومان می باشد .

متوسط قیمت گوسفنده زنده در بازار دام استان اردبیل در تاریخ ۱۴۰۰/۱۲/۲۳ حداقل ۷۴,۰۰۰ تومان و حداکثر ۷۶,۰۰۰ تومان می باشد . قیمت گوسفند زنده بره پرواری درجه یک در سایت بازار گوسفند تهران به صورت میانگین در تاریخ ۱۴۰۰/۱۲/۲۳ حداقل ۶۹,۰۰۰ تومان و حداکثر ۷۹,۰۰۰ تومان می باشد . بازار گوسفند مرجع خرید گوسفند زنده از بهترین نژاد ها به صورت عمده و خرد همراه معقول ترین و رقابتی ترین قیمت گوسفند زنده است. متوسط قیمت گوسفند زنده در بازار دام استان کردستان در تاریخ ۱۴۰۰/۱۲/۲۳ حداقل ۷۰۰۰۰ تومان و حداکثر ۷۵,۰۰۰ تومان می باشد .

اولین مورد موفقیت آمیز انتقال جنین در سال 1890 در شهر کمبریج انگلستان در خرگوش صورت گرفت از آن تاریخ به بعد موفقیت های چشمگیری در انتقال جنین در حیوانات اهلی مثل گوسفند،بز،خوک و گاو بدست آمد و این پیشرفت ها آنقدر زیاد بوده که امروزه انتقال جنین به عنوان یک کار تجارتی در صنعت گاو داری مدرن مورد استفاده قرار گرقته است و موسسات انتقال جنین از کشوری به کشور دیگر مباردت به به صدور جنین می نمایند. تنها تعدادی از آنها به صورت رسمی در حالت فعالیت بوده و دارای مجوز رسمی از ارگان های مربوطه می باشند.

توجه داشته باشید که حالت ترکیبی هم وجود دارد که بیشتر آنها ترکیبی هستند. گاوهای نر شیری به حرکات خطرناک مشهور هستند و در هر حالت هر چه سنشان بیشتر می شود گران تر می شوند. به عنوان مثال ممکن است یک گوسفند هم گوشتی باشد و هم شیری که شامل دو مورد از گزینه های بالا است. نسبت به جرسی ها از اصالت کمتری بر خوردارند . اگر به دنبال مراکز فروش گوسفند هستید باید به شما بگوییم که تعداد کشتارگاه در سراسر استان تهران و البرز بسیار زیاد هستند.

گروه گوسفند زنده سون شیپ به عنوان یکی از مراکز فروش دام زنده خدمات خود را به تمامی نقاط پایتخت عرضه می کند. جهت ارائه خدمات ویژه برای همشهریان پایتخت نشین و همشهریان عزیز در کرج سعی داریم اختلاف قیمت این دو را بسیار پایین نگه داریم تا مشکلی در خرید گوسفند برای شما پیش نیاید. تمامی هدف این مجوعه ارائه تجربه ای لذت بخش در هنگام خرید گوسفند زنده به شما مشتریان عزیز می باشد. این مرغ ها و خروس ها وزن کمی دارند که به حدود ۸۰۰ الی ۹۰۰ گرم می رسد، آنها بیشتر به عنوان پرنده زینتی نگهداری می شوند زیرا پرورش آنها به عنوان پرنده گوشتی صرفه ندارد و در سال ۸۰ تخم می گذارد که تخم های این پرنده ها نیز به رنگ قهوه ای است.

پرهای نرم و ضعیف مرغ ابریشمی کوپال قدرت پرواز را از آن گرفتهاند به همین دلیل محیط نگهداری از این پرنده نیاز به حصارهای بلندی ندارد. خروس لاری نژاد کوکو ترکیبی از نژادهای ترک و افغان می باشد و در بدن این پرنده ترکیبی از رنگ های زرد، سفید، مشکی، و سبز قابل مشاهده است، با توجه به قدرت و شجاعت بالای این خروس جنگی ، افراد زیادی اقدام به پرورش و فروش این نژاد می کنند.

دیدگاهتان را بنویسید