جــغـــرافــــیـای ایـــــــران پـــــایــه دهــــــم

اگر پولیپ روده بزرگ یافت شود، معمولاً از طریق کولونوسکوپ برداشته و به آزمایشگاه ارسال می شود. ایرج اعتصام معمار معاصر ایرانی، زاده سال ۱۳۰۹ طراحی این پارک را بر عهده داشته و پارکی را نقش زد که امروز برای همه گردشگران شناخته شده و هر شهروند، بازدید از آن را به گردشگران توصیه می کنند. همه و همه مورد تقديس قرار گرفته و جايگاه وحي و پیامبری و محل نذر و نيازِ نام آورانِ پیشدادی و کیانی و منشأ خير و بركت دانسته شده اند. نیز وجود دارد. توجه کنید در صورتی که میخواهید در کنار دریاچه اقامت داشته باشید حتما لباس گرم، مواد غذایی مورد نیاز، کیسه خواب، آب آشامیدنی و…

همچنین رودخانهی کوچک، از این دریاچه سرریز میشود که این رود، مورد استفادهی کشاورزان است. دریاچه اوان، به صورت طبیعی در اثر رانش زمین تقریبا ۵۰۰ سال پیش بوجود آمده است. در این مقاله جواب سوالاتی مانند دریاچه اوان کجاست یا مسیر رسیدن به اوان چه صورت است را دریافت کردید. هنگامی که اسكندر به ايران حمله کرد، این رودخانه به دریای خزر میریخت و از آن پس مسیر آن تغییر کرد و چون مغولها شهر گرگانج پایتخت خوارزمشاهيان را تصرف کردند رودخانه مزبور را با تغییراتی در مسیر آن به طرف دریای مازندران جاری ساختند و این صورت تا سه قرن بعد از آن تاریخ دوام داشت و از آن پس به حالت کنونی برگشت.

ایران کشوری چند فصلی با آب و هوایی معتدل است و در گوشه و کنار آن می توان از دامان طبیعت نهایت بهره و لذت را برد در از شمال تا جنوب از شرق تا غرب طبیعت بکر و بی نظیری در این کشور پهناور به چشم می خورد که شامل جاذبه های کویری، کوهستانی، جنگلی و ساحلی است. کل و بز، قوچ و میش، گربه وحشی، گرگ، پلنگ ایرانی، تشی، خارپشتف خرگوش، کفتار، شغال، روباه، لاک پشت، مار گوخری و در دشت ها آهو می باشد. گونههای جانوری این منطقه شامل بز، پلنگ، خرچنگ، خرس قهوهای، روباه، شغال، شنگ، قورباغه، کل، گراز، گربه وحشی، کاراکال، گرگ، لاک پشت است.

این دریاچه در منطقه الموت در شمالشرقی استان قزوین واقع شده است. وی در ادامه با اشاره به اینکه از آذر ماه تمام سردهنههای حوضه آبریز اعم از سدها و رودخانههای منتهی به دریاچه بسته میشوند تا حقآبه زیست محیطی دریاچه به پیکره آن برسد، تصریح کرد: از اینرو از آذر ماه امسال تا اردیبهشت ماه سال آینده از سدها و رودخانهها به سمت دریاچه ارومیه رهاسازی آب خواهیم داشت. قبل از این که مسیرمان را ادامه بدهیم، بهتر است این موضوع را بگوییم که مسیر ابتدا تا انتهای تنگه واشی (شامل دو تنگه و دشت بین آنها) اولا کمی طولانی است، چون برای رسیدن به آبشار انتهای مسیر، حدودا سه کیلومتر باید پیادهروی کنید.

شن و نمکی که توسط باد بلند شده است، توده های یخ را در شمال منطقه پوشانده و باعث شده تا یخ های قطبی در شمال، ذوب شوند. در زمستان نیز می توانید جاذبه های دیگری از این منطقه را نظاره گر باشید زیرا در طول فصل سرما این دریاچه کاملا یخ بسته و این می تواند برای خیلی از افراد جذاب باشد زیرا اسکی روی یخ در این فصل رواج دارد. علاوه بر اسکیت روی یخ، منظرهی زمستانی این منطقه توصیفنشدنی است. با درنظرگرفتن زندگی بومیان استرالیا در این منطقه از حداقل ۵۰ هزار سال قبل احتمالاً باید این کشور را قدیمیترین تمدن کره زمین بدانیم.

اقامت در هتل: اگر میخواهید در هتل اقامت داشته باشید باید از هتلهای موجود در شهر قزوین استفاده کنید. شما میتوانید پس از تحویل گرفتن هتل و قرار دادن وسایل خود در هتل با ماشین شخصی یا تاکسی و مینی بوسهای کرایهای به سمت الموت و اوان بروید و پس از گشت و گذار در این منطقه برای اقامت به هتل بازگردید. همچنین ما در علاءالدین تراول به شما همراهان عزیز پیشنهاد میکنیم که خرید بلیط پرواز و رزرو هتل های تبریز و جلفای خود را به تیم رزرواسیون هتل های ما بسپارید تا در شهر زیبای رود ارس برای شما بهترینها را تدارک ببینند.

بالا رفتن سن باعث می شود که روده شما به طور کاملا طبیعی حرکات خود را آهسته کند و در نتیجه در معرض خطر بیشتری برای ابتلا به انسداد روده قرار می گیرد . از گیاهان داخل دریاچه هم می توان به نی بن در آب و گیاهان غوطه ور خوشاب و چنگال آبی اشاره کرد که محیط مناسبی را برای پرورش ماهی هایی چون اردک ماهی به وجود می آورند.

روزنامه «اقتصاد پویا» در سرمقالهای مقصر خشک شدن دریاچه ارومیه را مردم و نمایندگانی دانست که برای تأمین نیازهای کشاورزی و خانگی آذربایجان بارها خواستار انتقال آب از رودخانههایی که به دریاچه ارومیه میریزند به شهر های دیگراستان استفاده شدند. پس از رد شدن روستا و گردنه، جاده خاکی وجود دارد. این دریاچه، در بین چهار روستا واقع شده است، این روستاها اوان، وربن، زواردشت و زرآباد است. این بار نیز به سراغ یکی از جاذبه های دیدنی و تفریحی در ایران می رویم که در استان قزوین واقع شده است دریاچه ای با چشم اندازهای رویایی و سرسبز که با نام دریاچه اوان، از آن یاد می شود و گردشگران زیادی را به خود جذب می کند.

دریاچه زیبای اوان الموت در نیمه شمالی الموت، در دامنه کوه خشچال، در فاصله ۷۵ کیلومتری قزوین و در میان ۴ روستای اوان، وربن، زوار دشت و زر آباد شهر قزوین قرار دارد. همچنین رسوبات کف دریاچه و گیاهان موجود در آن یکی از دلایلی است که شنا در اوان را به یک فعالیت پرخطر تبدیل می کند. اگر از علاقه مندان به طبیعت گردی هستید این بار به شما پیشنهاد می کنیم تا از این دریاچه دیدنی که یکی از مکان های دیدنی قزوین است، دیدن کنید زیرا دریاچه ها از پرطرفدارترین جاذبه های توریستی و دیدنی هستند که می توان در هر جای دنیا از دیدن آن ها لذت برد.

اما اگر به اندازه کافی بودجه برای خرید بلیط هواپیما و قطار را ندارید و یا شهر شما با قزوین فاصله چندانی ندارد، به شما پیشنهاد می کنیم بلیط اتوبوس قزوین را با قیمتی مناسب خریداری نمایید. اغلب موارد سرطان روده بزرگ از تومورهای غیر خوش خیم (سلول های خونی) به نام پولیپ های آدنوماتوز آغاز می شود. نام کوه اوغان داغی در شمال ارومیه به نظر میآید که از اسم این حاکم افغان به یادگار ماندهاست.

خانههای روستای اوشتبین اغلب به شکل پلکانی ساخته میشود و علت این کار در شیب تند کوه میباشد. عضو هیات علمی دانشگاه خواجه نصیر با اشاره به وضعیت دریاچه ارومیه در ایران، توضیح داد: وسعت دریاچه ارومیه یک دهم دریاچه آرال و حجم آب آن پنج درصد آرال است، ضمن آنکه در اطراف دریاچه ارومیه پوشیده از کوه است، ولی در اطراف دریاچه آرال پوشیده از دشت است. کمپینگ: در کنار دریاچه محلهایی برای چادر زدن مسافران وجود دارد که در اطراف آنها امکاناتی مانند سرویس بهداشتی، فضایی برای پارک ماشین و… تعدادی جزیره و شبه جزیره کوچک و بزرگ در این دو دریاچه وجود دارند که مهمترین آنها جزایر نرگس و گنبان (در دریاچه طشک) و جزیره مناک (در دریاچه بختگان) میباشند و مساحت آنها تابع شرایط بارندگی سالانه است.

دریاچه اوان الموت بیش از ۷۰ هزار متر مربع مساحت دارد و در ارتفاع ۱۸۱۵ متری از سطح دریا واقع شده است. به لطف زیباییهای شگفتانگیز و پتانسیلهای طبیعی دریاچه اوان الموت، این دریاچه به عنوان یکی از مهمترین قطبهای گردشگری در استان قزوین ثبت شده است. عکسهای این پست را سرکار خانم پرستو عطرسائی عزیز ثبت نمودهاند. این دریاچه به نامهای مو، پریشان و فامور نیز شناخته میشود. در هر فصل ویژگیهای خاصی در دریاچه الموت مشاهده میشود.

در فصل پاییز، با شروع مهاجرت پرندگان مهاجر مانند قوها، غازها و اردکها به این دریاچه، زیبایی آن صد چندان میشود. گونه پرندگان شامل جغد، سبزقبا، دارکوب، دال، دلیجه، شاهین، عقاب، غاز، فاخته، قو، مرغابی است. گیاهان شناور دریاچه شامل چنگال آبی، خوشاب و نی بن است. درختان میوهدار شامل آلبالو، سیب، گیلاس، سنجد، فندق و گردو است. دریاچه، درختان و کوههای اطراف آن، تصاویر شگفت انگیز ایجاد میکند. در ساعات ابتدایی صبح، به دلیل هوای سرد و آب هوای گرم دریاچه، مه غلیظی در اطراف دریاچه ایجاد میشود. دریاچه اوان الموت در ۷۵ کیلومتری شهر قزوین است. دریاچه اوان الموت بزرگترين درياچه استان و از جاهای دیدنی قزوين است.

بستر دریاچه مملو از لجن و رسوبات ته نشین شده است که حالت چسبندگی بسیاری دارد. وجود کلیساهای تاریخی بسیاری که در این شهر وجود دارد مبین این است که اغلب ساکنانش را اقلیتهای مذهبی تشکیل میدهند. افراد علاقه مند به دیدن این جاذبه طبیعی می توانند با هر گونه وسیله نقلیه و مسافربری از جمله هواپیما، قطار، اتوبوس و خودرو های شخصی به شهر قزوین سفر کنند. بوستان ملت یکی از پربازدیدترین مجموعه های تفریحی تهران می باشد که اهالی را هر روزه به خیابان ولیعصر می کشاند به طوری که نخستین مکانی را که به گردشگر شهر خود معرفی می کنند، “پارک ملت” است.

در همین رابطه احمد بایبوردی، عضو هیئتعلمی مرکز تحقیقات کشاورزی و منابع طبیعی آذربایجان شرقی با اطمینان خاطر میگوید: کارخانههای ارمنستان تمام پساب خود را به درون ارس میریزند و دلیل اصلی آلودگی ارس همین موضوع است. برخی از آن ها بر این باورند که چنین شرایطی ممکن است به خاطر استرس، رژیم غذایی و سایر رفتارها باشد اما باید تحقیقات بیشتری برای کمک به درک چنین شرایطی انجام شود. در این قسمت لوکیشن دقیق دریاچه آورده شده، تا با کمک گوشی همراه هوشمندتان به راحتی بتوانید تا رسیدن به آن مسیریابی نمایید. باید مطمئن شد که کولون کاملا خالی است تا پزشک بتواند به وضوح محدوده داخل روده بزرگ را ببیند.

دیدگاهتان را بنویسید