تفاوت بین سیستم عامل و ویندوز چیست؟

زمانیکه این اتفاق می افتد، شما احتیاج دارید پسورد یوزره ادمین PIN را وارد کنید و گزینه Yes را انتخاب کنید، مگر اینکه هر دو عملیات انجام شود یعنی تغییر اینکه درخواست ها انجام گرفته شده ولی اعمال نشده اند. ۲- در صفحه لاگین روی گزینه Setup my PIN کلیک کنید تا پروسه تایید هویت شما شروع شود. با توجه به شکل بالا یوزره PIN عضو گروه Administrator می باشد. تمامی یوزرهای معمولی و حتی یوزرهای Admin و یوزرهایی که عضو گروه Administrator هستند زمانیکه در حال کار کردن با ویندوز هستند مفهمومی ندارد که با اختیارات Admin بتوانند با ویندوز کار کنند و همه آنها سطح شان در کمترین حالت هست.

زمانیکه یک یوزره معمولی بخواهد با سطح دسترسی Admin کاری انجام دهد باید توسط Admin شبکه این کار انجام گرفته شود و یوزره معمولی به خودی خود قادر به انجام این کار نیست. زمانیکه شما بر روی یک فایل و یا تنظیمات یک برنامه ای که می خواهد تغییراتی مهمی را در سیستم شما اعمال کند کلیک کنید سریعا UAC پیغامی را به شما نمایش می دهد که اگر یوزره شمایک یوزره Admin باشد پیغامی همانند شکلهای زیر به شما نمایش داده می شود، حالا متناسب با نوع سیستم عامل پیغامها متفاوت می باشد. زمانیکه یک برنامه ای می خواهد تغییرات سیستمی مانند موارد زیر را انجام دهد UAC برای دریافت اختیارات قوی نسبت به آن برنامه نمایش داده می شود.

روی آن راست کلیک کرده و گزینه Run with PowerShell را بزنید. در این صفحه، روی برگه Actions بزنید. این اولین برگه در بخش Apps است. از زمانی که مایکروسافت پروژه ویندوز اینسایدر را در اول ماه اکتبر سال 2014 راه اندازی کرد مدت زیادی می گذرد و درست همان موقع بود که اولین بیلد ویندوز 10 پیش نمایش فنی یعنی 9841 برای اینسایدر ها در دسترس قرار گرفت. UAC برای اولین بار در ویندوز ویستا اجرائی و پیاده سازی شد و از آن به بعد به ازای هر ورژن جدید ویندوز این ویژگی نیز گسترش پیدا کرد. زمانی که با استفاده از روش های فوق مطمئن شدید که سیستم عامل ویندوز کامپیوتر اکتیو است، نمیتوانید مطمئن باشید که فعال سازی آن با لایسنس اورجینال و قانونی انجام شده باشد!

نسخه رایگان شبیه ساز YouWave اندروید بستنی ساندویچی را شبیه سازی میکند و نسخه غیر رایگان آن اندروید آب نبات چوبی را ارائه خواهد کرد. نسخه آرم و x66 از WSA اصلاح شده برای شما آماده است. مثلا، در دستگاهی که ما تست کردیم؛ متن برخی از اپلیکیشنها روی پلیاستور لرزان است. هنوز نمیتوانید از گوگل پلیاستور در ویندوز ۱۱ استفاده کنید و بسیاری از اپهایی که وابسته به این فروشگاه هستند؛ در سیستمعامل جدید مایکروسافت کار نمیکنند. شاید نیاز داشته باشید که فقط چند اپلیکیشن ساده اندرویدی را روی ویندوز ۱۱ نصب کنید و حتما به پلیاستور نیازی نداشته باشید.

بنابراین دیگر نیازی نیست برای این کار یک برنامه مخصوص پخش چندرسانهای باز کنید. نسخه قدیمی برنامه مورد استفاده قرار گرفت که برای تراشه تایگرلیک بهینه نشده است. استفاده از این نسخه احتمالا مشکل همگام نشدن واتس اپ را برای شما حل خواهد کرد. اما ابزار تشخیص سازگاری با ویندوز 11 که حالا توسط خود مایکروسافت از روی سایت موقتا حذف شده، به بسیاری از کاربرانی که سیستمشان این حداقل ملزومات را نیز داشت، پیام “عدم سازگاری” را نمایش میداد. وبسایت واتساپ در این مورد میگوید: «واتساپ نسخهی وب مانند آیینه عمل میکند و مکالمات و پیامهایی که از طریق واتساپ گوشی به آن دسترسی داشتید را به سرعت برای شما به نمایش در میآورد.» با این حال اما بسیاری از کاربران برای سینک کردن نسخهی وب واتساپ با مشکلاتی روبرو هستند که در ادامه به معرفی ۶ تا از بهترین روشهای حل این مشکل خواهیم پرداخت.

با انتخاب ویجتها، آنها را در پنل میبینید. از پنل سمت چپ گزینه Privacy & security را انتخاب کنید. در نوار سمت چپ، روی ورکفلو Magisk کلیک کنید. با گسترش پوشه، روی Run کلیک کنید. اما خالی از لطف نیست اگر با برخی از دستورات کار راه انداز که در Run قابل اجرا هستند را با هم مرور کنیم. حالا فلش خود را به سیستم وصل کنید تا بوت شود. این گجتها معمولا از طریق پورتهای USB به دستگاه وصل میشوند.

۱- درایو USB ویندوز ۱۱ را به کامپیوتر جدید مورد نظرتان متصل کرده و دستگاه را ریستارت کنید و روی بوت از درایو USB قرار دهید. اکنون، درایو USB شما دارای یک ویندوز ۱۱ نصب شده کامل است و میتوانید از آن روی هر سیستمی استفاده کنید. کامپیوتر خود را خاموش کنید و مطمئن شوید که به طور کامل خاموش شده است. BlueStacks خود را فقط روشی برای کار کردن برنامههای اندرویدی نشان میدهد، اما در واقع نسخه کامل و اصلی اندروید را در پشت صحنه برنامهها اجرا میکند.

ویندوز ۱۱ پس از هفتهها انتشار در نسخه بتا، سرانجام روز ۵ اکتبر به صورت رسمی برای عموم کاربران در دسترس قرار گرفت. حداکثر منابع را برای استفاده رایگان نگه می دارد. آیا مایکروسافت ویندوز 10 را رایگان ارائه می کند؟ جالب اینجاست که علاوه بر کاشیهای تولید شده توسط مایکروسافت، سایر توسعه دهندگان نیز میتوانند محتوا را از طریق ویجتهای ویندوز 11 ارائه دهند. نکته عجیب و جالب توجه اینجاست که گاهی اوقات راهاندازی کامپیوتر در حالت امن میتواند مشکل بوت را برطرف نماید.

به هر حال، برای نصب گوگل پلی استور روی ویندوز ۱۱ باید حداقل نیازمندیهای سختافزاری سیستم را داشته باشید و نسخه بتای ویندوز ۱۱ را روی آن نصب کرده باشید. استفاده از گوگل پلی استور در ویندوز ۱۱ دقیقا مشابه استفاده از این اپلیکیشن فروشگاه روی گوشیهای تلفن همراه است. این ویژگی از Amazon App Store برای برنامههای اندرویدی پشتیبانی میکند و درون فروشگاه مایکروسافت استور تعبیه شده است. شما نیاز به لاگین به این فروشگاه دارید تا بتوانید اپلیکیشنهای مورد نظر را دانلود و نصب کنید. مود Developer را از تنظیمات Subsystem روشن کنید. تنظیمات UAC برای تمامی یوزرها معمولی قابل تنظیم نیست و فقط Admin های ویندوزی قادر به انجام این کار هستند آن هم متناسب با سیاست سازمان و یا شرکت.

همه چیز بستگی و یا نیاز به Admin دارد که می تواند بر روی گزینه NO کلیک کند و یا فراتر بر روی گزینه Yes کلیک کند که در این حالت به برنامه و یا فایلها اگر بخواهند اجازه تغییرات را می دهد. ۱۵- گزینه Windows 11 boot drive را انتخاب و کامپیوتر را بوت کنید. باید یک برنامه را جستوجو و بعد دانلود کنید. بعد از اینکه برنامه را دانلود و نصب کردید برنامه را اجرا میکنیم. مطمئن شوید که با انتخاب چک باکس Allow به کاربر یا گروه مربوطه مجوزهای لازم را داده اید.

در باکس جستوجوی ویندوز، آن را یافته و کلیک کنید تا باز شود. همچنین در این صفحه فهرستی از نامهای رایانههای اتصال یافته و نام لاگین حساب مایکروسافت را میبینید. صفحه را به سوی پایین اسکرول کنید تا در فهرست به Windows Subsytem for Android برسید. صفحه را به پایین اسکرول کنید تا به برگه Artifacts برسید. ۳- اطلاعات اکانتی که در هنگان نصب ویندوز ۱۱ استفاده کردید را وارد کنید. میتوانید اطلاعات یک اکانت مایکروسافت را نیز وارد کنید.

بنابراین، خطر از دست رفتن اطلاعات شما وجود دارد یا حتی سختافزاری شما به طور بالقوه در معرض خطر است. این پروسه ممکن است چند ثانیهای طول بکشد تا یک نسخه فورک شده از حساب کاربری شما باز شود. نسخه رایگاندارای تمام ویژگی های لازم برای استفاده کاملشبیه ساز در رایانه شما برای نیازهای اساسی. با این حال، پتانسیل زیادی در این ویژگی نهفته است. توجه داشته باشید که این ویژگی هنوز در مراحل اولیه است و احتمالا با مشکلات و باگهایی همراه خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید