تغذیه و چالش های تولید مثلی در گاو هلشتاین ص 1

شیر گاومیش به دلیل دارا بودن مواد چربی و جامد بدون چربی زیاد ارزش غذایی بیشتری نسبت به شیر گاو دارد. حدود ۹۰ درصد از کالری شیر نارگیل از چربی اشباع شده از جمله تری گلیسیرید با زنجیره­ متوسط (MTCs) حاصل می­شود. هیچ پروتئین و کربوهیدراتی را دارا نمی­باشد اما دارای زنجیره­ متوسط تری گلیسیرید (MTCs)، نوعی از چربی اشباع شده می­باشد. یک فنجان (۲۴۰میل) از شیر بادام هندی غیر شیرین دارای ۵۰-۲۵ کالری، ۴-۲ گرم چربی، ۰-۱ گرم پروتئین و ۲-۱ گرم کربوهیدرات می­باشد.

مانند دیگر شیرهای غیر لبنی، این ماده اغلب دارای ضخیم کننده­ است که طعم و بافت آن را تقویت می­کند. برخی گاوها، درست بر عكس این رفتار را نشان می دهند. به طور معمول، متوسط تولید شیر این گاوها، شش گالن شیر در روز است. علاوه بر بعد اقتصادی به علت ابتلای انسان به این بیماری از بعد بهداشتی هم دارای اهمیت فراوان است . درحقیقت، شیر نارگیل شیر غیرلبنی است که کمترین پروتئین و کربوهیدرات را دارد. شیر برنج دارای پروتئین کمی است، به همین دلیل برای کودکان در حال رشد، وزشکاران و سالمندان توصیه نمی­شود. بعد ا زخشک کردن شیر گاو، برای تغذیه آن دوباره از خوراک مقوی یعنی یونجه و مقدار کمی خوراک دانه ای استفاده کنید.زیرا رشد گوساله درشکم گاو دردو ماه آخر زیاد است و همچنین برای داشتن گاو پر شیر- پس از زایمان- باید سعی کنید دراین مرحله به گاو خوراک خوب و پر انرژی بدهید تا بعداً دچار گرفتاری نشوید.

1ـ قبل از مصرف باید توجه داشت که چربی موجود در این محصول اکسیده نشده باشد. حداقل دمایی که این گیاه را از بین نخواهد برد حدود ۴ درجه سانتیگراد است . به گزارش خبرگزاری تسنیم از سواحل مکران، کمتر کسی است که در چابهار خبر برگزاری مسابقات خروس جنگی در این شهرستان به گوشش نخورده باشد؛ این مسابقات جمعه هر هفته زیر سایه غفلت مسئولان مربوطه انجام میشود. این گزینه­ مطمئنی برای کسانی است که حساسیت دارند و یا به لبنیات، گلوتن، سویا یا آجیل آلرژی دارند.

بدی این خوارکی این است که پروتئین کمی دارد و برای افرادی که به پروتئین زیادی نیاز دارند، مناسب نیست. به عنوان مثال استان های شمالی، شرقی و غربی کشور نژادهای مختلفی از این خروس ها را پرورش می دهند. شما می توانید سفارش خود را حتی چند روز قبل از موعود در فرم موجود در صفحه اصلی سایت بازار گوسفند ثبت کنید و یا از طریق شماره های ۰۹۱۹۷۱۲۴۰۱۱ | ۶۶۰۰۰۷۹۸ با ما تماس گرفته و گوسفند مورد نظر خود را انتخاب نمایید . همچنین توصیه های زیادی در خصوص ثبت اطلاعات بیشتر به صورت سیستماتیک در سیستم های پرورشی صورت گرفته است.

همچنین نشان داده شده است که شیر برنج حاوی مقدار زیادی آرسنیک غیرآلی است، ماده­­ شیمیایی سمی که به طور طبیعی در محیط زیست یافت می­شود. از گونههای معروف اگاو agave americana هست که به فراوانی در ایران یافت میشود و توی پارکها بوستانها در فضای سبز قابل مشاهده هست. قرار گرفتن طولانی مدت در معرض سطح بالایی از آرسنیک غیرآلی با افزایش خطرات ابتلا به مشکلات سلامتی مانند برخی از سرطان­ها و بیماری قلبی در ارتباط است. شیر برنج دارای سطح بالایی از آرسنیک غیرآلی است که باعث برخی از مشکلات سلامت در افرادی می­شود که برنج را به عنوان منبع اصلی غذایی می­دانند.

میزانِ کم شکر و کربوهیدرات در شیر بادام هندی، آن را به گزینه­ مناسبی برای افرادی که مصرف کربوهیدرات خود را تنظیم می­کنند، تبدیل کرده است. برای هر گاو حدود5/5 متر مربع مساحت محل استراحت در نظر گرفته می شود . در هر گونه، نژادهای زیادی وجود دارد، به عنوان مثال، بیش از 800 نژاد گاو وجود دارد. نژاد باربو واترمال در حدود سال ۱۹۰۰ میلادی توسط «آنتونی درس» در یکی از شهرهای بلژیک بنام «واترمال بوستاوردی» به وجود آمد. بطوریکه توضیح داده شد به علت پائین بودن تعداد سلولهای سوماتیک (۲۰ % الی ۴۰% )این نژاد یکی از مقاومترین نژادها به ورم پستان می باشد.

این نوشیدنی برای اسموتی­های غلیظ بسیار مناسب است و می­توان از آن به عنوان خامه در قهوه و جایگزین برای شیر گاو در دسرها استفاده کرد. شیر بادام هندی کمتر از یک سوم کالری شیر گاو و نصف چربی آن را دارا می­باشد ولی از لحاظ پروتئین و کربوهیدرات بسیار ضعیف است. برای کسانی که دیابت دارند، نیز بسیار مناسب است. گاوها برای باردار شدن برای تکمیل چرخه پرورش داده می شوند. صرفا تکیه بر روی برنج و محصولات برنجی برای نوزادان، کودکان نوپا و زنان باردار توصیه نمی­شود. این توان باروری فوق العاده و همچنین مادری خوب برای بره ها آن ها را جزو نژادهای خاص نموده است.

خودت در مورد این دو نفر حکم صادر کن. در صورت نیاز به افزایش پروتئین، ارزش دارد که شیرهای دیگر با منبع پروتئین بالا مانند سویا یا جو دوسر را با شیر بادام هندی جایگزین کنید. جنبه بد این مواد این است که پروتئین کمی دارد و شامل اسید فیتیک است، ماده­ای که جذب آهن، زینک و کلسیم را محدود می­کند. این فیگور با دست رنگ شده است و رنگ آن کاملا ثابت است. ۲. از فروش شير در طول سال يک درآمد ثابت حاصل مىشود. شیر جو ارزان است و درست کردن آن در خانه آسان می­باشد.

یک فنجان (۲۴۰میل) دارای ۱۴۰-۱۳۰ کالری، ۳-۲ گرم چربی، ۱ گرم پروتئین و ۳۸-۲۷ گرم کربوهیدرات می­باشد. این برای افرادی که به پروتئین زیاد نیاز دارند، مناسب نیست اما برای کسانی که میخواهند مصرف کربوهیدرات خود را کاهش دهند، مناسب است. ۴. حالا بخاری را که از این کاسه خارج میشود، استنشاق کنید. میتوانید با استفاده از یک پرده توری یا ابزارهایی که برای کاستن سدت نور هستند استفاده کنید. به همین دلیل، برای افرادی که دیابت دارند، شیر برنج گزینه­ مناسبی نیست. شیر بادام هندی از ترکیب بادام زمینی و کره بادام هندی و آب تهیه می­شود.

شیر بادام هندی غنی است و طعم خامه­ای دارد و دارای کالری، کربوهیدرات و شکر کمی است. طعم شیر برنج ملایم و شیرین است. شیر بادام دارای طعم سبک، شیرین و مغذی است و کالری، چربی و کربوهیدارت کمی را دارا می­باشد. شیر جو دارای مقدار کالری مشابه با شیرگاو، کربوهیدرات بیشتر و نیمی از مقدار چربی و پروتئین با شیر گاو را دارا می­باشد. یک فنجان (۲۴۰ میل) دارای ۴۵ کالری، ۴ گرم چربی، بدون پروتئین و کربوهیدرات می­باشد.

یک فنجان (۲۴۰ میل) دارای ۱۷۰-۱۴۰ کالری، ۵-۴٫۵ گرم چربی، ۵-۲٫۵ گرم پروتئین و ۲۹-۱۹ گرم کربوهیدرات می­باشد. این خوراکی چربی و پروتئین کمی دارد ولی دارای کربوهیدرات بالایی است. در این مورد، تلیسههای دو ساله نسبت به گاوهای مسنتر حساستر میباشند. چنانچه، تلیسههای مذکوراز گاوهای مسنتر جدا نگهداری شوند، 10 تا 15درصد وقت بیشتری صرف غذا خوردن میکنند. تحقیقات نشان داده­اند که بتا گلوکان احساس سیر بودن را افزایش می­دهد و سطح شکر خون بعد از غذا را کم می­کند.

شیر جو دارای بتا گلوکان است که به کاهش سطح کلسترول و شکر خون کمک می­کند. جالب است بدانید، شیر جو دارای فیبر و بتا گلوکان زیادی است، گلوکان نوعی فیبر محلولی است که با عبور از روده، ژلی ضخیم را تشکیل می­دهد. ژل بتا گلوکان به کلسترول متصل می­شود و جذب آن به بدن را کاهش می­دهد. میتوانید از گونههای کامپکت آن به شکل کلکسیون در بین ساکولنتهای خود نگهداری نمایید. و در آخر، توصیه می­شود که افراد مبتلا به حساسیت FODMAP یا کسانی که دارای حذف رژیم غذایی با FODMAP کم هستند، مصرف شیر نارگیل خود را به ۲/۱ فنجان (۱۲۰میل) محدود کنند.

و در آخر، شیر بادام هندی یکی از آسان ترین شیرهایی است که می­توان در خانه آن را درست کرد. شیر جو را می­توان مانند: شیر گاو در پخت و پز استفاده کرد و یا آن را با غلات و اسموتی مصرف کرد. حالت آبکی دارد و خیلی راحت می­توان آن را با اسموتی، در دسرها و با جوی دوسر نوشید. با این وجود، تولید کنندگان اغلب مواد اضافی مانند سق ز(ماده­ای که حالت چسبندگی دارد)، روغن و نمک به آن اضافه می­کنند تا طعم و بافت مطلوبی داشته باشد.

این خوراکی غنی و خامه­ای است و طعم شیرین و لطیفی دارد. شیر نارگیل خامه­ای و شیرین است و طعم نارگیل می­دهد. برای بسیاری از افراد، نوشیدن شیر برنج نگرانی را به همراه ندارد. براساس حجم پایین پروتئین شیر بادام هندی، ممکن است برای کسانی که به پروتئین زیادی نیاز دارند، مناسب نباشد. شیر نارگیل یک سوم کالری و نصف چربی شیر گاو را دارد و به طور قابل توجهی بدون پروتئین و کربوهیدرات است. گاوهای این گروه، تولید شیر بالاتر، ترکیبات شیر بیشتر، و 5.3 درصد چربی بالاتری نیز داشتند. است. اگر شما هم تصمیم دارید تا خرید خود را بر اساس نژاد انجام دهید حتماً به این نکته توجه کنید که برخی از مجموعه ها و افراد با ارائه گوسفندان مختلف به نام گوسفند نژاد مورد نظر مشتریان اقدام به سوء استفاده کرده و از آنها مبالغ بیشتری دریافت می کند.

دیدگاهتان را بنویسید