تخم نطفه دار مرغ ابریشمی گلد ( طلایی) – آخرین بروزرسانی قیمت آبان ماه 1399

محیط گاوداری خود را به طور مداوم تمیز و ضدعفونی کنید . یکی از موضوعاتی که در هر گاوداری شیری مورد سوال است این است که چند بار خوراک گاو باید واقعا برای دام های شیری بریزیم. تبصره۱: در کشتارگاه طیور، در صورتی که پرها به واحد تبدیل ضایعات ارسال نشوند، جهت آماده سازی پر، کشتارگاه باید به دستگاه پرشویی و پر خشک کنی مجهز باشد. بی حركت ایستادن و اجازه سواری دادن به گاو نر و یا یك گاو دیگر، اصلی ترین و مطمئن ترین نشانه فحلی، و بهترین شاخص است كه نشان می دهد ماده گاو یا تلیسه، در گامه پیش از تخمك ریزی قرار دارد و آماده پذیرش جنسی است.

مهمترین اهرم در پرورش گاو داشتن کارگران دلسوز و علاقمند بکار است چونکه دائما با گاو سر و کار دارند و یک دامداری نیازمند کارگران صدیق وشایسته است پس در درجه ی اول میبایست روابط حسنه بین کارگران و کارفرما بوجود آید که با رعایت چند اصل میتوان آنرا ایجاد کرد مانند مراعات اصل تشویق و با ارزش شمردن کارگر، همدلی و همفکری با کارگر ، محترم شمردن کارگر شناسایی زندگی آن ها، دادن مزایا به کارگران. بسامد بروز فحلی و طول دوره فحلی، كاملا متغییر بوده است و از این نظر، بین گاوهایی كه فحلی طبیعی داشتند و آنهایی كه با پروستاگلاندین همزمان شده بودند، تفاوتی دیده نشده است.

شدت و طول دوره بروز رفتارهای فحلی در خلال چرخه فحلی، بین گاوهای مختلف، بسیار متغییر است. ترکیبات مواد مغذی اقلام خوراکی متنوع و متغییر است. سواری گرفتن گاوهای فحل روی سطوح چوبی بیشتر از سطوحی است كه با كاه پوشیده شده اند(به ویژه، برای گاوهای مسن تر) و برای سطوح سیمانی بیشتر از خاكی است. زمانی كه مشكلات سم در گله شایع تر باشد، تفاوت بین سطوح بتونی و خاكی از نظر بسامد سواری، به مراتب بیشتر است. بر هم كنش های اجتماعی، از جمله “چیرگی اجتماعی”(Social dominance)(چیره بودن بر دیگر افراد گله) بر بروز رفتارهای فحلی، تاثیر می گذارند.

بیشتر یافته ها درباره گاوهای كوهان دار، نشان می دهند كه احتمال بروز رفتارهای فحلی، در ساعات های تاریكی و یا ساعت های آغازین صبح، بیشتر است. افزایش غلظت استرادیول موجب سرژ گونادوتروپین ها و بروز فحلی می شود اما رابطه مستقیمی بین غلظت استرادیول و یا پروژسترون با شدت رفتارهای فحلی دیده نشد. اینفیوژن كورتیزول در مرحله پرواستروس به تلیسه ها برای ۹۰ ساعت، به طور كامل موجب مهار سرژLH و رفتار فحلی شد بدون این كه تاثیری بر غلظت پلاسمایی استرادیول داشته باشد. اسپرم این نژاد گاو در سال 1972 برای اولین بار وارد استرالیا شد. تداوم دمای محیطی بالا، موجب كوتاه شدن دوره فحلی و كاهش شدت فحلی در گاوهای شیری می شود.

مطالعه گاوهای اروپایی نشان داده است كه تراكم دام درواحد سطح موجب افزایش بسامد و برهم كنش های جنسی بین ماده گاوها می شود. این نوع گاو آهن ها بطور مساعد و با ملایمت 70 درصد بقایا را دفن می کنند و ما بقی را در سطح خاک وا می گذارند و فاصله چیزل ها و سرعت تراکتورتعیین کننده میزان کمی کار است. البته یک طریقه متبادل که القاح مصنوعی نسل های محلی را بکار ببریم و سیمین ((Semen نسل های خارجی مانند فریزین یا برون سویس استعمال کنیم .ماداران وپرسونل واحد های ساحوی به این ظریقه علاقه مندی خاص دارند.القاح مصنوعی طریقه با ارزش است مگر بعضی خطرات هم دارد این حقیقت دارد که نسل دورگه ظرفیت خوب اصلاح تولید شیر را دارد .اگر چه ماداران تعجب خواهند کرد که نسل ازدیاد در تولید شیر این قدر نیست طوریکه پیش بینی میشد خصوصآ اگر تعذیه گاو های دورگ9 اصلاح نشود کمی پروتین وانرزجی در خوراکه و همجنان آب ؛شاید تولید شیر اضافی را که مالدار از یک گاو دورگه توقع دارد محدود کند.این معقول نخواهد بود که به القاح مصنوعی سرمایه گذاری کنیم واماده به سرمایه گذاری در اصلاح تعذیه حیوانات نسل دورگه خود نمی باشیم معلومات بیشتر راجع به تغذیه در ورق معلومات “بدست آوردن شیر زیاد از گاوها”در این مجموعه شامل است.

در ماههای تابستان، طول دوره فحلی ماده گاوهای هولشتن(لا ضریب چاقی لاغری۶/۲)، در محیط كاملا خنك(۱۶ ساعت) بیشتر از محیط نسبتا خنك(۵/۱۱ ساعت) بود. تعادل منفی انرژی و یا چاقی زیاد تلیسه ها تاثیری بر طول دوره فحلی نداشت. با توجه به اینکه دام رومانف توانایی تولد چندین بره در هر بار زایش را دارد، بنابراین در جهت پرواربندی و پرورش برای زایش بره ها در تعداد بالا خرید و فروش می شوند. در مقایسه با گاوهای مسن تر، تعداد گروه های فعال جنسی در تلیسه ها، كمتر اما تعداد افراد در هر گروه، بیشتر بود.”گروه های فعال جنسی” كه كمتر از ۶ عضو داشتند، ناپایدارتر بودند و گاوها تمایل بیشتری به شركت در گروه هایی داشتند كه پیشینه آشنایی با آنها را داشتند.

گاوهایی كه در اصطبل نگهداری می شوند نسبت به آنهایی كه در مراتع هستند، در هر دوره فحلی، سواری بیشتری می دهند. در بازار دو نوع از این نژاد به نام های ابریشمی آمریکایی که دارای کاکل و گوشواره قرمز هستند و ابریشمی فرانسوی که دارای گوشواره کبود است و در بازار وجود دارند، که نوع ابریشمی فرانسوی این نژاد از محبوبیت بیشتری در بین افراد برخوردار می باشد. متراكم شدن بروز فحلی، بین گاوهای اصطبل های جاور نیز رخ میدهد، به ویژه اگر امكان تماس حسی وجود داشته باشد.

تفاوت هایی از نظر شدت رفتار فحلی بین گاوهای اروپایی و هندی نیز گزارش شده است. دامنه طول دوره فحلی (پذیرش جنسی) ماده گاوهای اروپایی بین ۴ تا ۴۸ ساعت(میانگین هایی بین ۶/۱۳ و ۳/۱۹ ساعت) و میانگین آن در گاوهای هندی (كوهان دار) ۸/۰± ۷/۶ ساعت (انحراف معیار) گزارش شده است. یكبار تزریق كورتیزول (تا ۲۰۰ میلی گرم) به تلیسه های تخودان برداری شده ای كه استرادیول دریافت كرده بودند، تاثیری بر ویژگی های فحلی نداشت.

تاثیری بر طول دوره فحلی و بسامد سواری دادن، نداشت. تغذیه تلیسه ها با جیره هایی كه ۸۰، ۱۰۰ و ۱۲۰ درصد نیازهای انرژی و پروتئین را تامین می كرد نیز تاثیری بر طول دوره فحلی و فعالیت های سواری آنهانداشت. بدست آوردن شیر در گاوهای شیری نیازمند داشتن توانایی بالای گاو ها برای بارداری است . اجازه بدهید گوساله ها برای قدرت کافی گرفتن حداقل تا یک ماه شیر بخورند. ولی آیا از مقدار اهمیت هر یک ازاین نشانه ها هم آگاهی دارید؟

آیا مهم ترین نشانه و اندازه آنها را می دانید؟ همچنین مهم ترین نشانه های یک گاو شیری خوب را به شما معرفی کنیم. به این ترتیب، با خرید دام خوب و پرمحصول هم تولید خوبی خواهید داشت وهم دام های نامطلوب وکم محصول خود را کم کم با دامهای پرمحصول، عوض کرده و نژاد گاوهای خود را اصلاح می کنید. دراین مطلب سعی می کنیم شما را درخرید یک گاو شیری خوب و پرمحصول یاری کنیم. تعبیر خواب خروس جنگی ؛ معنی دیدن خروس جنگی در خواب های ما چیست همگی در سایت فال و خواب.امیدواریم این مطلب که حاصل تلاش تیم تعبیر خواب سایت است مورد توجه شما سروران گرامی قرار گیرد.

دیدگاهتان را بنویسید