انواع مرغ و خروس زینتی

بلغور کردن آن توسط آسیاب های چکشی موجود در گاوداری ها و کارخانجات خوراک دام است. برای جلوگیری از این مشکل عموماً کارخانجات از دمای بالا برای پخت اینگونه مواد استفاده می کنند. از دیگر مشکلات اینگونه مکمل ها، عدم یکنواختی ترکیبات شیمیائی آنها به خاطر تغییرات مواد اولیه است. ولی این طرح در تعدادی از استان های کشور هنوز اجراء نشده است. تنها فرآیندی که در حال حاضر در کشور ما بر روی این ماده خوراکی صورت می گیرد. بنابراین باید برنامه ریزی لازم صورت گیرد تا میزان توکسین در آن به حداقل مقدار کاهش یابد.

لازم است اشاره کنیم که خدمات بره زنده نیز در کنار گوسفندان عرضه می شود. قیمت و نرخ بره زنده و گوسفند 620000 تا 650000 ریال می باشد. حدود ۵ تا ۱۱ درصد از این ضایعات غیرقابل اجتناب است. تاریخ کاشت :در مورد کشت گندم تاریخ کاشت دقیقی را نمی توان ارائه داد به طور کلی تاریخ کاشت در هر منطقه در مورد گندم پاییزه طوری انتخاب شود که گندم قبل از فرا رسیدن سرمای زمستان و دوره یخبندان از رشد مناسبی برخوردار شده باشد و ذخیره غذایی در گیاه کفاف گذراندن دوره زمستان را داشته باشد. مقدار تولید کاه گندم حدود ۵/۱ برابر مقدار تولید دانه در هر هکتار است.

نحوه برداشت دانه گندم توسط کمباین های فعلی به گونه ای است که بخش اعظم کاه گندم بر روی زمین ضایع می شود چرا که در شیوهٔ فعلی، کمباین، خوشه و بخشی از ساقه گندم را برداشت می کند. این فرآیند ساده سبب قطعه قطعه شدن دانه جو شده و کاهش عبور دانه جو سالم از دستگاه گوارش می گردد. از جمله کارخانجاتی در طول مدت زمان کوتاهی فعالیت خود را آغاز کرده اند ولی متأسفانه از ظرفیت کامل خود استفاده نمی کنند و تنها دو فرآیند ساده آسیاب کردن برخی از اقلام کنسانتره و مخلوط کردن مواد خوراکی کنسانتره را انجام می دهند.

به نظر می ِسد برای استفاده از پتانسیل بالای تولید شیر گاوهای هلشتاین، کاش هزینهٔ تولید شیر از طریق افزایش تولید شیر و کاهش اتلاف مواد خوراکی از طریق تأمین جیره های متعادل و مدیریت مناسب تغذیه اجراء این طرح، در کل کشور ضروری به نظر می رسد. همچنین بالاترین هزینه تولیدات دامی مربوط به تغذیه آنها است به طوری که در سیستم های پرورش گاو شیری ۸۰ ۶۰ درصد هزینه های جاری مربوط به هزینه تغذیه دام است.

در بیشتر کشورهای توسعه یافته، تولیدات دامی توسط دام های اصلاح شده، متناسب با شرایط محیطی این کشورها تولید می گردد. روشی که در اکثر کشورهای پیشرفته سبب شده است تا با ثابت نگه داشتن و در برخی موارد کاهش جمعیت گاو شیرده حجم شیر تولیدی تا حد زیادی افزایش یابد. با توجه به ارزان بودن آن در برخی از فصول سال درصد این ماده خوراکی در جیره افزایش می یابد، که منجر به بروز مشکل فوق در دامداری ها می شود. سیستم های سنتی و نیمه صنعتی که عموماً توسط روستائیان اداره می شود، تولیدکنندهٔ بخش اعظم شیر و گوشت در کشور هستند تغذیه دام ها در این سیستم ها به دلیل پائین بودن درآمد حاصل از هر دام، فاصله از شهرها، سطح پائین سواد پرورش دهندگان، به طور علمی صورت نمی گیرد.

عدم تأمین احتیاجات میکروارگانیسم ها شکمبه به عنوان یک فرمانتور طبیعی میزان تخمیر خوراک های فیبری غیرقابل استفاده در تغذیه انسان را کاهش می دهد. به عنوان مثال استان های شمالی، شرقی و غربی کشور نژادهای مختلفی از این خروس ها را پرورش می دهند. با اصلاح نژاد می توان بدون کاهش تولید شیر نیمی از جمعیت آنها را حذف نمود. این مراسم در 40 مایل برگزار می شود و هر روز صبح 12 گاو راس ساعت 8 صبح در جمعیت رها می شوند که این گاو ها از نژاد خاص و وحشی هستند. به علاوه دفع بیش از حد فسفر منجر به آلودگی آب های سطحی نیز می شود.

به طوری که با افزایش میزان کلسیم و فسفر در جیره غذایی، سطح قابل تحمل ویتامین D توسط دام کاهش می یابد. روند تغییرات ایجاد شده در سیستم بهره برداری از منابع آب و خاک طی دهه های اخیر که در پی رشد جمعیت و تغییر نسبت جمعیت شهری و روستائی و بالا رفتن تقاضا برای محصولات مختلف کشاورزی به وجود آمد، وضعیت دامپروری را نیز شدیداً تحت تأثیر قرار داد، به نحوی که امروزه پاسخگوئی به نیازها، جز با افزایش تولید و بالا بردن بازده استفاده از منابع موجود امکانپذیر نیست و این نیز در پرتو مجهز شدن و به کار گرفتن دانش و فن آوری در زمان و مکان خود و با روش های مناسب میسر خواهد شد.

استفاده از این شیوه ها مانند، روش آسیاب کردن توسط گاوداران امکان پذیر و مقرون به صرفه نیست. در تامین ویتامین D در گاو شیری باید به این نکته توجه کرد که مقداری از این ویتامین در شکمبه توسط باکتری ها به متابولیت های غیرفعال تجزیه می شود پس باید این مورد را نیز در تنظیم مقدار ویتامین D در مکمل ویتامین و معدنی در نظر گرفت. زیرا درپارچه یا ظرف سیاه، عامل های ریز حاصل فعالیت باکتری ها و میکروب ها به سادگی دیده می شوند.

باید حتما این مورد را در نظر بگیرید تا علاوه بر خرید با قیمت گوسفنده زنده روز از نظر سالم بودن دام اطمینان حاصل کنید. البته در رابطه با مزایای خرید دام زنده و دلایل به صرفه بودن آن مفصل صحبت کرده ایم. بهتر است که برای خرید گوسفند زنده به یک مکان مطمئن بروید و از خدمات دهی آنان استفاده کنید. خشونت این حیوانات در هنگام زخمی شدن و برای حفاظت کردن از فرزندانشان به بالا ترین حد خود می رسد و ممکن است باعث کشته شدن انسان ها شوند.

به طوری که در برخی فصول سال، بار میکروبی آنها به قدری بالا است که امکان استفاده در پائین ترین سطح ممکن در جیره امکان پذیر نمی باشد و کارخانجات، این مادهٔ خوراکی ارزشمند را به عنوان کود گیاهی به فروش می رسانند. لقاح مصنوعی تقریبا همیشه ارازان ترین گزینه است و وقتی به درستی (به طور ایده آل با آموزش تکنولوژی های Al ) انجام شود میزان موفقیت مساوی یا بالاتری از روش های دیگر دارد. گاوصندوق های کوچک به طور معمول در خانه و هتل ها کاربرد دارند.

خاکهای اطراف ریشه گلدان را به طور کامل بشویید و تمیز کنید. در حال حاضر شیوه و ماشین های برداشت، زمان برداشت، ساختمان سیلوها، مدیریت تهیه سیلاژ، نحوهٔ برداشت زمان برداشت، ساختمان سیلوها، مدیریت تهیه سیلاژ، نحوه برداشت سیلاژ و .. به گونه ای است که اتلاف این ماده خوراکی را به حداکثر مقدار خود رسانده است. به دلیل اینکه در حال حاضر تولید ضایعات نان اجتناب ناپذیر است. به طوری که در حال حاضر مواد خوراکی، بسته به نوع محیط و سطح تولید حیوان تحت فرآیندهای مختلف قرار می گیرند. بنابراین نیاز است تا کارخانجات خوراک دام که سالانه مقدار زیادی خوراک دام تولید می کنند این فرآیندها را برای جلوگیری از اتلاف مواد خوراکی و استفاده بهینه از آنها به کار گیرند.

مورد استفاده قرار می گیرند. فعالیت این میکروارگانیسم ها حیوان را قادر می سازد تا از مواد خوراکی و فرآورده های فرعی با فیبر بالا استفاده نمایند. عدم مدیریت مناسب، فرآیند توسط دستگاه های قدیمی و نامناسب و نگهداری نامناسب پس از تولید از مهمترین عوامل کاهش کیفیت و اتلاف اینگونه مواد خوراکی است. به کارگیری ماشین آلات مناسب برداشت ذرت علوفه ای از مزرعه و برداشت سیلاژ از داخل سیلو، برداشت ذرت علوفه ای در زمان مناسب، استفاده از روش های کاهش تولید پس آب، به کارگیری شیوه های جلوگیری از فساد هوازی تا حد زیادی می تواند، از ضایعات ذرت علوفه ای جلوگیری نماید.

دیدگاهتان را بنویسید