انتشارات پرتقال – ویرگول

سابقا ویتامین D بصورت روغن کبد ماهی و ویتامین C بصورت آب پرتقال و سایر مرکبات تجویز میشد. لذا امروز بسیاری از اطباء محلول داروئی که حامل ویتامین A-D-C میباشد تجویز مینمایند. پرتقال دارای میزان خوبی از ویتامین A، B و C در خود است که همراه با آن سرشار از پتاسیم، کلسیم، فسفر، فیبر، اسید فولیک، آهن، سدیم، منیزیم، و سولفور میباشد. ابن سیرین می گوید: تعبیر انگوری کـه ظاهرش سیاه اسـت، غم و اندوه میباشد. مطیعی تهرانی گوید: در خواب های ما تاک خوب است و به امید تعبیر شده است. خواب پرواز کردن و یا شناوربودن را می بینید .

1ـ اگر زنی خواب ببیند ماری مرده به او نیش می زند ، نشانة آن است كه از بدخواهی و شرارت كسی عذاب خواهد كشید . 6 سالی میشود که روستاییان برای ابراز خوشی خود از فراوانی محصولات انگورشان این جشن را برگزار میکنند که در واقع نمایش انواع انگور هرات است و در آن گاه انگور به شکلهای مختلف مثلا یک کلبه و یا یک خوشه بزرگ چیده میشود. همچنین بعضی از کودکان آب پرتقال را دوست نداشته تف میکنند و گاهی نیز در ماههای اولیه ، تولید حساسیت نموده روی پوست دانه میزند .

قصد داریم در دانه برفی به پرورش و چگونگی کاشت درخت پرتقال بپردازیم ما را تا پایان مطلب همراهی کنید . در زمان ما این میوه در کشورهای اروپایی مانند ایتالیا و یونان و در آسیا در کره و پاکستان و چین این میوه کشت می گردد. اون زمانه که ما میفهمیم که پرتقال فقط دنبال این نیست که کتاب چاپ کنه. یک نسخه خطی به زبان چینی نشان می دهد در دوران قدیم برداشت و کاشت نارنگی بسیار هزینه دار بوده که فقط ثروتمندان می توانستند آن را به دست آورند.اما در حال حاضر عموم افراد می توانند آن را تهیه نموده و میل کنند.

7. آب به دست آمده از انگور را در یخچال بگذارید تا خنک شود . آب پرتقال را تا پنج یا شش ماهگی بوسیله بطری و بعد از آن مستقیما از فنجان یا لیوان ، بطفل بدهید آب پرتقال غالبا یک ساعت قبل از حمام دادن روزانه طفل باو داده میشود ، زیرا این موقع، هنگامی است که کویک تا فرارسیدن وعده بعدی لااقل یک ساعت بیدار میماند . بعد بتدریج روزی یک قاشق مرباخوری از آب جوشیده کم کنید و بجای آن یک قاشق مرباخوری آب پرتتال اضافه کنید تا دوازده قاشق مرباخوری ( ۱۰ سانتیمتر مکعب ) آب پرتقال خالص بطفل بدهید .

از این مخلوط به عنوان یک تقویت کننده در صبح و بعد از ظهر مصرف کنید. برای تهیه گوزلمه ابتدا تخم مرغها را سرخ کرده و بعد ماست را در یک تابه ریخته و ۵ دقیقه هم میزنند. او هم خاطرات خوشی از آن سالها که هنوز میدانشهدا و کوچهپسکوچههای اطراف میدان که به میدان مجسمه معروف بود، دارد: درست راسته بالاخیابان میدانگاهی بزرگی بود که یک حوض بزرگ در آن بود. زادگاه اصلی درخت پرتقال در جنوب شرقی آسیا ، هند ، چین و ژاپن و شمال امریکا است .

همچنین انگورها مقدار بسیار زیادی فلاونوئید دارند که نهتنها علت اصلی رنگ انگور هستند، بلکه آنتی اکسیدانهای قویای نیز بهحساب میآیند. البته ریشه ی اصلی لغت انگلیسی پرتقال یا همان Orange از نارنگ آمده است . داخل جعبه های این محلول ها قطره چکانی است که بشمارهای مره واره CC (یعنی سه دهم وشش دهم سانتیمتر مکعب) مدرج شده است. یک طریت دادن آب پرتال آنست که ابتدا از یک قاشق مربا خوری آب پرتقال و یک قاشق مربا خوری آب جوشیده شروع کنید و بتدریج روزی یک قاشق مرباخوری ( هم به آب پرتقال وهم بآب جوشیده ) اضافه کنید تا به شش قاشق مربا خوری (۳۰ سانتیمتر مکعب ) از هر کدام برسد.

قبل از هر چیز باید بدانید که درختانی که از طریق بذر تکثیر می شوند مدت زمان بیشتری ( معمولا بین ۷ الی ۱۵ سال پس از کاشت میوه نمی دهند ) برای تولید محصول نسبت به نهال های بدست آمده از طریق قلمه نیاز دارند . برای رشد بهتر آن ها باید حداقل فواصل بین آن ها تا دیوار و یا موانع بزرگ ۴ متر و درختان دیگر ۸ متر باشد . در روی ساقه های درخت پرتقال خارهایی به طول ۲ الی ۳ سانتی متر وجود دارد . چتونا مساحتی برابر با ۵۳٫۱۷ کیلومتری مربع دارد و ۳۵۰ متر بالاتر از سطح دریا واقع شده است.

خشکی یک بیماری است و عواملی مانند استفاده از مواد شیمیایی و صابون ها و قرار گرفتن در معرض نور خورشید در آن نقش دارند. برای آبیاری می توان از آب های فاقد کلر و فلز سنگین استفاده نمود . آبیاری بیش از اندازه باعث پوسیدگی و خفگی ریشه های درخت می شود . به عدد هر انگور که خورده بود زخم چوب یاتازیانه بر او زنند و خوردن انگور سفید به وقت خود نعمت و خیر دنیا بود، بیش از آن که امید دارد و به غیر وقت، دلیل کند که از دهان خداوند خوب سخن خیری بیرون آید و دلیلش بر حرف و مال بود.

پس جزاى هر کس از شما که چنین کند جز خوارى در زندگى دنیا چیزى نخواهد بود و روز رستاخیز ایشان را به سختترین عذابها باز برند و خداوند از آنچه مىکنید غافل نیست. امروزه درختان پرتقال در سراسر دنیا کاشته می شود . امروزه در زبان کشورهایی چون یونان ، ایران ، عربستان ، گرجستان و … در زبان آلمانی و هلندی آن را سیب چینی (بواسطه مبدأ این میوه) آمده است . میوه های بدست آمده از طریق بذر ممکن است شبیه به میوه های درخت مادر نباشند . بد نیست بدانید که گوشت خالص پرتقال و نارنگی بدون پوسته روییشان، نوعی خوراکی بین میوه و آبمیوه محسوب میشود و خوردن آنها میتواند سرعت جذب قند میوه در خون را بالا ببرد.

اما معمولا شیر، حبوبات و سایر غذاهائی که کودکان و اطفال بزرگتر میخورند ویتامین B بین را بمقدار کفایت تأمین مینماید. گرچه نوشیدن شراب قرمز خود یکی از عوامل ایجاد سردردهای میگرنی است، اما آب انگور و عصاره هسته ی انگور به رفع این مشکل کمک می کند. اما سادگی و صفای نوروزهای جبهه را میشود از عکسهای به جا مانده از آن روزها به خوبی لمس کرد و فهمید. از این مقدار نباید تجاوز کرد زیرا مقدار زیاد ویتامین D مضر و خطرناک است. نارنگی حاوی مقدار زیادی ویتامین C است و به همین دلیل مخصوصاً در زمستان بسیار مفید است ، زیرا بیماری های معمول فصل سرما را به روشی طبیعی ، به ویژه سرماخوردگی خنثی می کند.

دیدگاهتان را بنویسید