آموزش جامع رفع مشکلات آپدیت ماه مِی2022 ویندوز 10 (21H1) – لیون تک

در آن صورت باقی دستورالعمل را در بخش بعدی دنبال کنید. علاوه بر مزیت های بالا یک مزیت دیگر هست که شاید چندان به چشم نیاید و آن حس خوب استفاده قانونی و اورجینال از سرویس های مایکروسافت است که با توجه به تخفیف فوق العاده آن و اینکه ویندوز ۱۰ آخرین نسخه خواهد بود و شما بعدها نباید برای نسخه بعدی ویندوز مجددا لایسنس تهیه کنید فرصت مناسبی است تا این حس را تجربه کنید. توجه بیشتر به محیط دسکتاپ و کاربران سنتی ویندوز باعث نشده تا مایکروسافت کاربران ابزارهای لمسی را فراموش کند.

در ویندوز ۱۰ سرعت سیستم عامل افزایش محسوسی داشته است،به گونه ای که زمان نصب نرم افزار ها به سه چهارم سرعت ویندوز ۸ و در بهترین شرایط به نیمی از سرعت نصب در ویندوز ۸ میرسد.مسلما نسخه ی کامل ویندوز ۱۰ از سرعت بیشتری برخوردار خواهد بود.زیبایی در ویندوز ۱۰ موج می زند همانطور که قبلا گفته شد سیستم عامل ویندوز ۱۰ از دو رابط کاربری بهره میبرد،یکی برای کاربران ویندوز ۷ و دیگری برای کاربران ویندوز ۸ و ۸٫۱ ،که به انتخاب خود کاربر میتوان یکی از این دو را فعال کرد.

با پیکربندی یکی از سرورهای DNS فعال شده با DoH که مایکروسافت در این بخش از Windows 10 21H2 – ویندوز ۱۰ نسخه ۲۱H2 لیست می کند، شما اکنون میتوانید DNS رمزگذاری شده را از طریق HTTPS فعال کنید. ویندوز 11 یا Windows 11 نسخه اصلی سیستم عامل Windows NT است که توسط مایکروسافت توسعه یافته و به عنوان نسخه جانشین سیستم عامل محبوب ویندوز 10 عرضه شده است. نرم افزار مختلف دیگری که بتواند بر روی سیستم عامل ویندوز این کارایی را داشته باشد وجود ندارد. ولی یکی از بزرگترین تفاوتهای این دو رژن این است که کاربران ویندوز 10 اینترپرایز میتوانند به Long Term Servicing Branch اتصال یابند که این امکان در نسخه Education وجود ندارد.

به کاربران امکان می دهد فایل ها، پوشه ها و اتصالات شبکه را مدیریت کنند و همچنین فایل ها و اجزای مرتبط را جستجو کنند. با اینکه روند ارتقا به نسخه جدید معمولاً راحت است اما همیشه احتمال بروز مشکلاتی وجود دارد، مخصوصاً اگر جزو کسانی باشید که هماکنون از نسخه قدیمی استفاده میکنید و حالا قصد دارید ویندوز خود را به نسخه جدید بروزرسانی کنید. مهم نیست که میخواهید از طریق اسکایپ با دوستانتان صحبت کنید یا قصد دارید برای بازی آنلاین خود با دیگر همتیمیهایتان تاکتیک بچینید، داشتن یک میکروفون خوب برای کامپیوتر یکی از ملزومات به شمار میرود.

جو بلفیور از مایکروسافت به این نکته اشاره کرد که میلیونها مشتری این شرکت هنوز از سیستمعامل ویندوز ۷ استفاده میکنند و رمودندیها مایل هستند تا آنها را تشویق به بروز رسانی به نسخهی ۱۰ ویندوز کنند. مایکروسافت با نادیده گرفتن نسخه ۹ از ویرایش ویندوز نام ۱۰ را بر روی سیستم عامل خود گذاشته است . سخت افزار مورد نیاز برای اجرای سیستم عامل ویندوز ۱۰به گفته سازندگان تغییری نسبت به ویندوز ۸٫۱ نداشته است و شما می توانید بدون نیاز به ارتقا آن را نصب کنید .

تفاوت دیگر این دو محصول به مراتب ارزانتر بودن قیمت لایسنس های OEM نسبت لایسنسهای Retail میباشد. ویندوز 11 از نظر عملکرد و سهولت استفاده نسبت به ویندوز 10 ارتقاء یافته است. مایکروسافت همچنین وعده داده که ویندوز 11 از اپلیکیشنهای اندرویدی نیز پشتیبانی خواهد کرد و میتوان از فروشگاه اپلیکیشن آمازون برای دریافت و نصب اپلیکیشنهای اندرویدی روی ویندوز 11 پرو ریتایل استفاده کرد. پشتیبانی مایکروسافت: در صورتی که مشکلی برای ویندوز شما ایجاد شود و یا سوالی داشته باشید در صورتی که به زبان انگلیسی تسلط داشته باشید می توانید از پشتیبانی از مایکروسافت استفاده کنید. این بدین معناست که وقتی در حال استفاده از کامپیوتر هستید، ویندوز طوری تغییر شکل پیدا میکند تا همهچیز برای استفاده از ماوس و صفحهکلید فراهم شود.

با انتخاب این حالت، تم ویندوز به حالت تیره تغییر پیدا خواهد کرد. برای این کار روی گزینه Extract All کلیک کرده، مسیر مورد نظر را با انتخاب گزینه Browse تعیین کرده و در نهایت روی گزینهی Extract کلیک کنید.۳. شما می توانید از پس زمینه داخلی استفاده و یا یکی از تصاویر خود را برای آن انتخاب کنید. در ویندوز ۱۰ رابط کاربری مدرن در کنار منوی استارت سنتی که در ویندوز ۸ حذف شده بود قرار میگیرد و از این رو احتمالا کاربرانی که به دلیل حذف این منو، مایل به استفاده از ویندوز ۸ نبودند، از ویندوز ۱۰ استقبال کنند.

این موضوع را در زمان یادداشت کردن و طراحی متوجه میشوید. این موضوع برای تمامی کاربران بسیار مفید و حائز اهمیت می باشد. در ویندوز ۱۰ سیستم جستجو نیز بهبود یافته است و حالا وقتی به دنبال موضوع خاصی بگردید علاوه بر نتایج گردآوری شده از اطلاعات موجود در کامپیوترتان، اطلاعات مرتبط در وب نیز لیست میشوند. پس از نصب و اجرای این برنامه با کلیک بر روی گزینه Check Now، میتوانید از سازگاری سخت افزار سیستم با ویندوز 11 مطلع شوید (با ظاهر شدن تیک سبز و عبارت This PC Meets Windows 11 Requirements).

اگر این همه تعریف و تمجید از این نرمافزار باعث شد به فکر استفاده از آن بیافتید میتوانید آنرا از این لینک دانلود کنید. وقتی چنین اتفاقی میافتد ویندوز برای رهایی حافظه از Paging File استفاده میکند و بخشی از اطلاعات مهمی که روی رم ذخیره میشود را بهصورت موقتی به هارد درایوتان منتقل میکند. ابتدا گوشی موبایل را به کابل USB به کامپیوتر متصل کرده و حالت اتصال گوشی را در وضعیت pc suite قرار دهید. قرار دادن اتصال ویندوز ۱۰ به شبکه در حالت Metered تنها برای وایفای فعلی که از آن استفاده میکنید اعمال میشود؛ اما اگر به وایفای دیگری نیز متصل شدید این تنظیمات در ویندوز ۱۰ تغییر نخواهد کرد.

اگر از ویندوز بر روی تبلت استفاده کنید، آن وقت رابط کاربری ویندوز برای استفاده در ابزارهای لمسی تغییر شکل مییابد. مرحله 5: اگر قصد دارید Windows Boot Manager را غیرفعال کنید، فقط علامت کادر “زمان نمایش لیست سیستم عامل ها” را بردارید یا مقدار زمان را روی 0 تنظیم کنید. ما قصد داریم در این نوشته در مورد بهترین نسخه ویندوز صحبت کنیم. مایکروسافت قصد دارد تا کاربران ویندوز ۸ را نیز حفظ نموده و امکانات بیشتری را در اختیار آنها قرار دهد.

از آنجایی که مایکروسافت در ویندوز ۱۰ تمرکز ویژهای بر روی کاربران قدیمی و حرفهای خود داشته، تغییرات زیادی در Command Prompt ایجاد کرده تا بتوانند دستورات متنی بیشتری را وارد کنند و کنترل بیشتری بر روی سیستم داشته باشند. منوی استارت کمی از نظر ظاهری تغییر کرده است تا با گرافیک مدرن و زبان طراحی مسطح مایکروسافت سازگار شود. اگر شما هم راه حلی برای این مشکل در نظر دارید، آن را در بخش نظرات با ما به اشتراک بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید