آلرژی به شیر گاو چیست و چه علائمی دارد ؟

این محقق کشورمان اظهار داشت: اکنون جنین های آزمایشگاهی تولید شده در مرکز تحقیقاتی و تجاری بایوفارم (Biofarm) در بیش از 9 گاوداری صنعتی انتقال داده شد و گوساله های نژادهای مختلف جرزی، سیمنتال، بلونداکیتن، شاروله و لیموزین به دنیا آمدند. بعد از به دنیا آمدن گوساله بعد از 40 روز دوباره به گاو ماده سوزن می زنیم تا بارور شود. در شروع دوره جدید شیردهی ، گاو می بایست در طول ۱۰ ماه آبستن شده و دوباره زایش کند .

برای مثال : گاوهایی که در ۱۰۰ روز بعد از زایش آبستن شده اند یعنی فاصله زایش آن ها ۸ / ۱۲ ماه است ، متوسط تولید آن ها حدود ۳ زایش و طول عمر تولیدی آنها حدود ۵ / ۳ – ۳ سال می باشد ، در صورتی که گاوهایی وجود دارند که ۱۸۰ روز بعد از زاییدن دوباره آبستن می شوند یعنی فاصله زایش آنها حدود ۵ / ۱۵ ماه است ، و در سراسر عمر تولیدی آنها به سختی ۳ زایش مشاهده می گردد . از آنجا که گاوداران در تولید شیر سعی دارند که بیشتر شیر تولید کنند و تولید متوسط روزانه را بالا ببرند دو نکته مهم اساسی حداکثر ماده خشک DM- بالانس در جیره روزانه موردتوجه باید قرار گیرد.

همانطور که در تصویر بالا مشاهده می کنید هر نوع از ساخت سوله گاوداری به مساحت خواصی نیاز دارد. در کارکرد متابولیک آنزیم های حاوی NADو NADPدر واکنشهای اکسیداسیون احیا نقش اساسی دارد. دانشجویان رشته های مرتبط با پرورش و مدیریت دام (علوم دامی، دامپزشکی)، اساتید، محققان، کارشناسان فنی واحدهای پرورش گاو شیری صنعتی یا نیمه صنعتی، کارشناسان کارخانجات خوراک دام و دامپروران عزیز همگی می توانند براحتی از این نرم افزار استفاده کنند.

همچنین، با توجه به میزان انرژی خوراک مصرفی به عنوان منبع اصلی مصرف انرژی، توجه ویژه به جلوگیری از هدر رفت منابع خوراکی از طریق مدیریت صحیح خوراکدهی و گروه­بندی مناسب حیوانات باید مدنظر قرار گیرد. نتیجه­گیری کلی: با توجه به میزان مصرف انرژی تجدید ناپذیر به ازای هر کیلوگرم FPCM، واحدهای پرورش گاو شیری با جایگاه نگهداری متفاوت (فری استال در مقابل اصطبل باز) تفاوت متمایل به معنی­داری با هم داشتند. هدف: این پژوهش به منظور مقایسه نهاده و انرژی مصرفی در واحدهای پرورش گاو شیری با جایگاه نگهداری متفاوت انجام شد. زمانی که پتانسیل تولید در گاوهای جوان کم شود نیاز به جایگزینی گاوهای ماده به طور ناخواسته افزایش می یابد.

حاوی دو منبع KC و MC بیشترین حجم گاز تولیدی در ۱۲۰ ساعت انکوباسیون، بیشترین پتانسیل تولید گاز و بیشترین مقدار c را نشان داد. در بین اقلام گاوداری­ های صنعتی، کمترین تورم نقطه به نقطه مربوط به قلم “گوساله نر زیر چهار ماه” (٢١.٧ درصد) و بیشترین آن مربوط به قلم “گاو حذفی” (٦٨.٨ درصد) است. طی مطالعات انجام شده بروی گوساله های نر سیستانی در گروههای سنی مختلف طی یک دوره پرواربندی ۱۲۰ روزه با جیره غذایی یونجه خشک، آرد جو، سبوس گندم، کنجاله تخم پنبه دانه، تفاله چغندر خشک، پودر استخوان و نمک کوبیده نتایج قابل توجهی بدست آمده است.

نتایج تفاوت معنی داری در فراسنجه­های تولید گاز، ۵/۰t، pH مایع شکمبه و DMD، بین تیمارها نشان داد. فراسنجه­های تولید گاز، زمان متناظر با نصف حداکثر گاز تولیدی(۵/۰t)، اسیدیته شکمبه و­ تجزیه پذیری ماده خشک (DMD) در قالب آزمایش فاکتوریل ۲×۲×۳ اندازه گیری شد. ما می بایست به حداکثر تولید شیر که در حدود ۹۰ – ۶۰ روزگی بعد از زایمان اتفاق می افتد توجه داشته باشیم و حدود این دوره ( ۱۵۰ – ۶۰ روز پس از زایمان ) وقتی که گاو به مقدار پیک سوددهی می رسد اهمیت قائل شویم . ۶- حداقل میزان توصیه شده علوفه در ماده خشک جیرههای غذایی ۴۰ تا ۶۰ درصد میباشد.

همچنین در دو ماه آخر آبستنی به دلیل رشد جنین و فشار روی شکمبه دام خوراک کمتری مصرف می کند، پس از زایمان با وجود اینکه رحم به حالت طبیعی خود بر می گردد و میزان مصرف علوفه به تدریج افزایش می یابد ولی این مقدار برای تولید شیر کافی نیست و در نتیجه می بایست حداقل 55 درصد جیره خوراک گاو را کنسانتره تشکیل دهد. قیمت بالای این نژاد نیز به همین دلیل می تواند باشد. احتیاج به جایگزینی گاوهای ماده به دلیل کم شدن تعداد گوساله ها ی متولد شده افزایش می یابد. به علاوه ، بعد از وقوع آبستنی پرده جفت جنین مقدار زیادی استروژن و مقداری نیز پروژسترون ترشح می کند .

به علاوه ، در طول ۳ – ۲ ماه بعد از زایمان تولید شیر به حداکثر میزان خود می رسد و بعد از ۸ – ۷ ماهگی تولید شیر کاهش می یابد تا این که در ۱۰ ماهگی بعد از زایش میزان تولید شیر به میزان قابل توجهی کاهش می یابد . میزان بهره­وری انرژی در واحدهای نگهداری فری استال و اصطبل باز برابر با 046/0 و 041/0 کیلوگرم بر مگاژول بود. شیر فروشی در نتیجه طولانی تر شدن روزهای باز کاهش می یابد .

تعداد گوساله های فروشی در نتیجه طولانی تر شدن فاصله زایش ها کم می شود . جواب این است که : رابطه عکس بین میانگین روزهای شیردهی و میانگین شیر روزانه وجود دارد ، به عبارت دیگر هرچه متوسط روزهای شیردهی بیشتر گردد میانگین شیر روزانه پایین تر می آید . گله تولید کننده کارآیی تولید زیاد شیر به وسیله شیردهی را دارد . گاواهن یا خیش مهمترین و اولین وسیله ای است که در تهیه بستر به کار می رود . در این زمان کودک به راحتی نمی تواند نفس بکشد و به محیط اطراف اش توجه نمی کند زیرا تمام تمرکز اش را برای دریافت اکسیژن کافی به کار می برد.

این موضوع باید مورد توجه قرار گیرد که در زمان حاملگی تولید شیر ضروری است . قسمت زیادی از موفقیت شیردهی به خاطر وجود این هورمون هاست زیرا بدون آن ها ، غده پستان نمی تواند پروتئین سازی کند و لاکتوژن سازی هم صورت نمی گیرد . هرچند که اگر افزایش شیر تولیدی ، انجام صحیح فحلی و تلقیح مصنوعی به موقع بیشتر مورد توجه قرار گیرد ، باعث بهبود تولید و افزایش درآمد اقتصادی مزارع تولید شیر می شود .

اگر با تولید کم مبارزه گردد : توسعه و پیشرفت فراوان حاصل می شود . یک پدیده عادی که باعث کاهش تولید می شود و تأثیر منفی بر روی درآمد شیر دارد ، فاصله زیاد زایش ها است که در این حالت عمر تولید شیر گاو کاهش می یابد . دندانهای نیش گاوها همانند ثنایا شده و بطور کلی بشکل یک ردیف منظم هشت تایی در جلوی فک قرار دارد.

حدود ۸۰ – ۷۰ درصد از شیر تولید شده در مزارع ایالات متحده به کمک همین روش تلقیح مصنوعی که در برنامه های به نژادی قرار دارد ، تولید می شود . گوشت این پرنده سرشار از پروتئین است که به تقویت عضلات و رشد و نمو بدن کمک می کند. در جهت رسیدن به این هدف می بایست فاکتورهای موثر را بشناسیم و از این طریق به فروش شیر نیز کمک کنیم . به عبارت دیگر تمام توسعه و رشد غده پستان و آغاز شیردهی مربوط به موفقیت در حاملگی است .

نزدیک زایمان هورمون های دیگر به انضمام گلوکو کورتیکوئیدها ، پرولاکتین و هورمون های رشد در غلظت بالا ترشح می شوند . تحقیقات نشان میدهند که محصولات مخمر میتوانند رشد باکتریهای مصرفکننده لاکتات را برای تثبیت pH شکمبه بالا برده و رشد میکروبی را افزایش دهند. کافیست از طریق صفحه محصولات این فروشگاه ،قسمت تخم نطفه دار سفارش خود را ثبت نمایید. سالانه تماشاگران زیادی برای دیدن مسابقات گاوبازی به اسپانیا میروند و 9 روز کامل مسابقه ادامه خواهد داشت، باوجود مخالفت هایی که در حین برگزاری مراسم ممکن است پیش بیاید، اما این مراسم با تاریخچه کهن خود همچنان قوی در حال برگزاری است.

دیدگاهتان را بنویسید