آشنایی با نژاد خروس لاری – فروشگاه چیکن دیوایس

گاو شیری (Dairy cows) ماده گاوی را که بخاطر شیردهی زیاد جهت تولید فراوردههای لبنی پرورش میدهند. اولین قدم برای اجرای دوشش مناسب شست و شو ومالش دادن پستان با یک مایع ضد عفونی کننده و آ ب گرم برای مدت 15-30 ثانیه است گرمای آب باید به قدری باشد که دست شخص شیر دوش به راحتی برای اولین گاو تحمل نماید و برای تمامی گاوها درجه حرارت آن همان طوری باقی بماند .باید برای خشک کردن پستان هر گاو دستمال یا دست مالهای جداگانه استفاده کرد تا از انتشار باکتری از گاوی به گاو دیگر جلو گیری شود. زیرا در پارچه یا ظرف سیاه، عامل های ریز حاصل از فعالیت باکتری ها و میکروب ها به سادگی دیده می شوند.

با استفاده از علوفه های مرغوب و باکیفیت خوب و عوامل اشتها آورمصرف ماده ی خشک را افزایش دهید . گاوها علاقه خاصی به استفاده از علوفه های تازه و آب دار دارند که در صورت در دسترس و ارزان بودن در تغذیه آن را به کار ببرید. عواملی چون برنامههای تنظیم بازار و نظام توزیع ، وضع تعرفهها ، اعمال کنترلهای صادراتی ، انعقاد قراردادهایی با اشخاص ثالث و محدودیت در بازار فروش ، اغلب شرایط اقتصادی خاصی را برای انجام عملیات در برخی از فعالیتهای کشاورزی به وجود میآورد . آنها مادران مهربانی هستند و علاقه خاصی به جوجهکشی دارند تا حدی که از جوجهکشی تخمهای دیگر پرندگان خوشحال نیز میشوند.

ولی گاو کوچک و ضعیف به علت این که نمی تواند غذای بیشتری بخورد و در تلقیح مصنوعی به اسپرم های خوب، جواب نمی دهد، برای نگهداری مناسب نیست. لوازم و وسایل مربوط به نگهداری و ذخیره شیر در این قسمت قرار دارند. اما در هر صورت در مناطق زیادی از این کشور به خصوص مناطق هم مرز با ایران نگهداری می شوند. لاکن یکی از محبوب ترین نژادها مخصوصا در کشورهای اروپایی است زیرا پرورش دهندگان آن ها همواره سود زیادی از بابت پرورش این نژاد می برند. گاو های مشکی باتویایی و گاو های سفید فرسی (منطقه ای در سواحل غربی آلمان و هلند)، به عنوان حیواناتی که کارآمد و مفید بودند پرورش داده شدند و با استفاده از تلاش های فراوان توانستند بیشترین شیر را با استفاده از منابع محدود خوراکی تولید کنند.

مردم اندکی از شهرستان های زاهدان و خاش مشغول به پرورش این نژاد در معرض خطر انقراض می باشند . علاوه براندازه پستان، باید توجه داشت که پستان های گاو شیری ورم کرده و گرم تر از حد معمول نباشد. برای بررسی آنها باید طول سرپستانک و وضعیت آنها را از جلو وعقب و پهلوی حیوان اندازه گیری کرد. هرچه این زاویه تیزترباشد، دام ازنظر خصوصیت های شیرواری، وضعیت بهتری دارد. زاویه داربودن گاو در منظر پشتی نشان می دهد که این گاو سروگردن کشیده، دنده های برجسته و ظریف و بدنی کشیده و موزون دارد.

عمق بدن گاو شیری را با خط کش های مخصوص (کولیس) اندازه گیری می کنند. شاید شما هم در میان انواع نژادهای مختلف گاو که وجود دارند تنها با نامهایی همچون گاو سمینتال و گاو ایرشایر و … هم اکنون در تمامی دنیا از این دام استفاده کرده و بسیاری از دامدارن در بین گله های خود چند مورد از آن را دارند. وجود لوله های شیر و خلأ و همچنین دستگاه شیر دوشی در این قسمت مشهود است. در سالن شیر دوشی در روزهای گرم سال پنکه های موجود روشن می مانند تا عمل خنک کردن گاوها به خوبی صورت بپذیرد.

اين عمل نتيجه بيش از ۱۵ سال تلاش در امر اصلاح نژاد دامهاي خارجي ميباشد كه در مورد گاوهاي بومي نيز بايد اجرا گردد. تا 12 سال عمر می کنند و تولید مثل آنها کم نمی شود. وبه مدت شش تا هشت سال گل می دهد و به ارتفاع 4.57200 متر می رسد. اگر 10 ثانیه برای تمیز کردن سر پستانک وقسمت زیرین پستان کافی باشد واین مدت زمان از یک دوشش تا دوشش دیگر تداوم داشته باشد این امر باعث آزاد شدن مناسب شیر می گردد. علاوه بر این وصل نمودن ماشین شیر دوش در مدت کوتاهی پس از آزاد شدن شیر بسیار مهم است .

اگر تمام گاوها آزاد شدن شیر را با تغذیه اولین گاو در سالن شیر دوشی یا روشن شدن پمپ خلاء آغاز نمایند 2 دقیقه پس از آزاد شدن شیر میتوان ماشین شیر دوش را به دو یا سه گاو وصل نمود .ذر این صورت برای برداشتن طبعی شیر در بقیه گاو ها به دومین آزاد سازی در خلال دوشش نیاز است. ما پس از دریافت هرگونه سفارشات در سریعترین زمان ممکن و یا در زمان تعیین شده توسط مشتری دام را در محل و به صورت رایگان تحویل خواهیم داد.

همانطور که پیشتر اشاره کردیم، بازی دو حالت یا بهتر بگوییم، دو گیمپلی متفاوت دارد. عرض سینه متوسط و یا بیش ازحد متوسط در عمر اقتصادی حیوان و شیرواری گاو اثر دارد. درنتیجه طول عمر اقتصادی گاو کم می شود. هر پاسخی که موسی از سوی خدا میداد کار پیدا کردن گاو مورد نظر سختتر میشد. بدین صورت کم کم نژاد گاو هلشتاین توانست جایگاه محبوب خود را در میان گاو های لبنی در ایالات متحده پیدا کند و در کل دنیا محبوب شود.

ضمن خشبی بودن علوفه ی مصرفی دقت کنید قطعه های خرد شده علوفه ریز باشد. قيم دام به استفاده از مکمل مواد متراکم يا تهيه سيلو از علوفه چراگاهی برتری دارد, زيرا عدم رسيدن دام به افزايش وزن مورد نظر در فصل چرا منجر به اين می شود که يا دوره زمستان گذرانی دام (استفاده از سيلو) افزايش يابد و يا مقدار مواد متراکم بيشتری مصرف شود؛ که در هر دو حالت سود خالص کمتر می شود.

گوسفنده رومانوف در مقایسه با سایر دام ها از ویژگی های منحصر بفرد و ویژه ای برخوردار است که سبب تمایز این دام با سایرین شده است. 2- کارکنان دامداریها بر حسب وظیفه باید، مجهز به کلاه، لباس کار و چکمه باشند و سایر وسایل بهداشتی و ایمنی برای آنان در واحد مهیا باشد. جایی است برای قرار گرفتن کارکنان شیر دوش و از سطح خود سالن شیر دوشی پایین تر است تا کارکنان با تسلط کامل عمل شیر دوشی را انجام دهند. تدابیر لازم جهت به حد اقل رسانیدن تلفات خوراک را به عمل آورید. دفعات خوراک دادن به گاوها را تنظیم نموده و مطابق برنامه عمل نمایید.

برنامه ی مبارزه با انگل ها به خصوص انگلهای دستگاه گوارش را با جدیت پی گیری کنید. Rooster Wars – خروس جنگی یک بازی فوق العاده زیبا و سرگرم کننده ی آنلاین ساخته شده توسط برنامه نویسان ایرانی برای سیستم عامل هوشمند اندروید است که به صورت کاملا رایگان در دسترس عموم کاربران ایرانی اندروید قرار داده شده است! همچنین بخش بین ران های خروس هم گرد می باشد. رباط ها درحقیقت نگه دارنده های اصلی و اولیه پستان هستند. این رباط ها چنان در منظره پشتی قرارگرفته اند که به نظر می آید محفظه پستان به دو قسمت تقسیم شده است.

استفاده از این نوع گاو آهن بیشتر در زمین هایی که دارای کاشت های یکساله هستند و همچنین در آیش های زمستانه استفاده می شود. در این قسمت لوله هایی که به ایستادن گاوها نظم می دهد قابل مشاهده است. بنابراین در بررسی این صفت باید به سن دام توجه کرد. میزان زمان بارداری گاو هلشتاین ۹ و نیم ماه می باشد که نزدیک به ۲۸۰ روز است اولین زایمان گاو هلشتاین بین سن ۲۳ تا ۳۶ ماهگی می باشد اما به طور کلی قابلیت بارداری در ۱۳ ماهگی را نیز دارد.

دیدگاهتان را بنویسید