، بعد از نماز صبح بگویید

ولي آيا آن 42 رنگ بنام فرش تبريز را من ساخته ام يا در قرن حاضر طبق فرمول آورده شده توسط فلان مسئول بي سواد(در اين رابطه)از خارج اسم گذاري شده؟ به جرات مي توان گفت كه در حال حاضر ما هيچ كمبودي نسبت به دوره صفويه نداريم بلكه فرش اصيل خود را توليد نميكنيم تا در بازارهاي جهاني رقيب نداشته باشيم. به اینجای ماجرا که میرسد قدیسه خانم آهی کشیده و میگوید: قدیم کارها زیاد و پرزحمت بود، اما لابهلای آن همه زحمت دلخوشیها هم کم نبود. جابر مغربی میگوید: اگر ببینی روی معصر چوبی (وسیلهای برای گرفتن آب انگور) انگور میفشاری، تعبیرش این است که به «پادشاهی» ستمگر خدمت میکنی و اگر جنس معصر خشتی باشد، تعبیرش این است که به پادشاهی دیندار خدمت میکنی، و اگر معصر از آجر و گچ و سنگ و آهک باشد، تعبیرش این است که به پادشاه پرهیبتی خدمت میکنی، یا اگر انگور را در تشت میفشاری، یـعـنـی به زن بزرگی خدمت میکنی، یا اگر کاسه باشد، یـعـنـی به آدم خسیسی خدمت میکنی.

اين در بطن هنر شرق است . حالا اگر هنر داريم رنگهاي بينابيني براي اين رنگهاي اصيل با مقداري اضافه درصد به 120 رنگ نمي رسيم؟ آب انگور تازه نیز به افزایش شیر مادران کمک می کند. این نشر خود را به عنوان بچه انتشارت خیلی سبز معرفی میکند (همان ناشر کتابهای کمک آموزشی). روغن هسته انگور Grape seed oil برنگ زرد مایل به سبز است که این روغن فاقد بو و دارای طعمی مطبوع می باشد .

و اما در ارتباط با رنگ فرش تبريز بهانه هاي خيلي زيادي است. نمي دانم تا حالا اين امكان برايتان بوده كه مثلا از پوست انار رنگ دلخواه خود را كه مي پسنديد استخراج نماييد يا نه؟ من جواب ايشان را در برنامه بعدي با آمار و ارقام دادم.هنوز هم كه هنوز است از خود مي پرسم آيا واقعا اين شخص نميداند ده درصد كل انگور ايران در شهرستان ملكان آذربايجان توليد مي شود و مقدار برگ و انگور توليدي را اگر برابر هم بگيريم با برگ انگور لازم جهت رنگرزي كل خامه هاي قالي ايران كافي خواهد بود. رسم عیدی دادن هم یکی از رسوم خوب نوروز است که صدیقه خانم خاطراتی از آن در یاد دارد: دادن اسکناس نو از طرف عموجان و عمهجانهایم انگار وظیفهای بود که حتما باید بهجا میآوردند.

اگر تخمه دو نوع انگور را القاح کنید، انگور جدید بمیان می آید، اگر تخمه این انگور جدید را باز با یکی از انگور های اولی القاح کنید، اگور جدید بمیان می آید و بدین ترتیب میتوانید لایتناهی انگور های جدید پرورش دهید. بدین ترتیب هر بازو دارای ۴تا ۶ جوانه می باشند که به فواصل ۲۰ تا ۳۰ سانتی متر از یکدیگر قرار گرفته اند. پس از هموژنیزه کردن به مدت یک ساعت در دمای 37 درجه سانتیگراد قرار گرفت.

همانند میدنایت این لاو یک روبان به شکل گل زیر درب آن قرار گرفته که رنگ آن بنفش است. يك طراح فرش تبريز اگر از محدوديت رنگ در رنگرزي گياهي حرفي بزند بهتر است دفتر و دستكش را جمع نموده به دنبال كار ديگري برود تا آبروي خود و گذشتگان هنرمندش را نبرد .ساختار فعلي فرش تبريز زير مجموعه جديدي از سيستم ارباب رعيتي يك قاعده بقول بعضي آقايان قاعده دموكرات منشي دارد. ملتي كه خود را نشناسد هر روز مجبور است ديگران را تعريف نمايد.آيا تا بحال با فكر پژوهشگري به استانهاي كردنشين سفر كرده ايد.

استانهاي شمالي چطور؟پس چرا نمي نويسيم كه ما صاحب بزرگترين كمپانيهاي رنگ هستيم ولي همت استفاده از آنرا نداريم .چرا نميگذاريم دنيا با خيال راحت و اطمينان خاطر از منسوجات ما استفاده نمايد و از لطافت و هارموني و همخوني رنگهاي گياهي و روح لطافت و بهداشت ذاتي دنيا از ارتباط با ما آسوده خاطر مراوده نمايد. مشهد يا كرمان يا خوزستان يا كردستان چطور؟ هرگز راهيان فكريم در جاي ايران به من اين اجازه را نكرده اند كه به خاطر منافع مادي بهداشت جهاني را مورد تعرضقرار دهم آرمان سبز هرگز برايم اين اجازه نداده كه به خاطر منافع مادي انسانها را ازلذت وافر زيبايي پرستي وعشق ارگانيك و همزاد پنداري ، خاكي بودن و اصيل بودن جدا نمايم از طبيعت الهام گرفته و در اوج تنهايي به دنيايي وارد مي شوم كه همه از اطمينان خاطر كارم و تماس با من نهايت ملاطفت و صداقت را داشته و مي خواهم آنقدر صادقانه در بطن تاريخ ملي وطنم برگردم و راه اجداد هنرمندم را با تحقيق و پژوهش بازشناسي نمايم كه اسم ارتجاع هم بدهند ، به آن افتخار كنم ، نه تنها من بلكه بعد از من راهيان ديگر نيز.

مثلا ما در يك دوره افتخار خواهيم كرد كه اتحاديه تولد كنندگان فرش دست باف آذر شهر 2000نفر عضو دارد! اگر از رفلاکس اسید رنج میبرید باید وضعیت خود را بشناسید مثلا کدام غذاها باعث درد یا سوزش معده تان میشوند؟ سلام وقتبخیر.من میخوام هیرتامین رو بخرم اما معده حساسی دارم و اکثر قرص های مکمل رو مثل قرص اهن سولفوریک اسید زینک پلاس و … عوارض جانبی و مکمل های مصرفی. این درخت در نقاط مختلف کشور ما وجود دارد و در رنگ های مختلفی از جمله سیاه ، سبز و قرمز به شکل های با دانه و بی دانه وجود دارد.

ايراني هستم با آرماني سبز ، كارم رنگ است و سر و كارم با رنگرزي خامه هاي قالي و تحقيق و پژوهش در كار رنگزري گياهي . دراین میان پسری باهوش به نام «بنجامین» که نبوغ فوقالعادهای در حل تمرینات ریاضی دارد، وارد مدرسه جاسوسی میشود و از این به بعدِ ماجرا آنقدر هیجانی و بامزه است که کتاب از دستتان نمیافتد! هميشه پير زنان روستائي مرا به نام ” پسرم ” صدا مي كنند.اطلاعات لازم كسب مي شود. فیلم لورنس عربستان همانطور که در تصویر پوستر فیلم می بینید نام اصلی ان لورنس عربی بوده و درحدود سال 1341 یا 42 همزمان با اکران فیلم(1962) باستناد مجله فیلم شماره 145 ویزه نامه دوبله برای اولین بار با گویندگی مرحوم نصرت ا..

به طور کلی فردی مودبی هستید به سرعت عصبانی میشوید ولی خیلی سریع به حال اولیه باز میگردید از زیبایی در هر نوع ان لذت می برید فرد محبوبی هستید شما سرشت خونگرم و سخاوتمند دارید. بازار بزرگ کشاورزی مزرعه کارآفرینی در تلاش است تا درنهایت تعهد و تخصص؛ بهترین ها را برای کشاورزان گرامی به ارمغان آورد. مغازه داري كه مجبور است براي يك دار قالي كه حداقل با چهار صد هزار تومان بر پا مي شود، 5 ميليون تومان فاكتور بسازد، اگر جريان ماليات و ماليات بر درآمد را بر اساس فاكتورهاي صادره اشخاص بدبخت در نظر بگيرند و كارمند بدبخت تر از آنها نيز ضمانت اين وام را نمايد ، فردا چه اتفاقي خواهد افتاد؟

علاوه بر این می تواند برای برخی از افراد به حساسیت منجر شود، همچنین برای زنان باردار و همچنین شیرخوار مناسب نیست. فردی با محبت ملایم خونگرم و دلسوز هستید اغلب اوقات از کمبود اعتماد به نفس رنج میبرید و کمی احساس ترس در شما دیده می شود برخی مواقع مردم از اخلاق خوب شما سو استفاده میکند شریک زندگی خود را تحت هر شرایطی که از نظر روحی و جسمی داشته باشید میپرستید و ارتباطات شما با دیگران در وضعیت متعادلی قرار دارد. زرده تخممرغ را به مايه كتلت اضافه نمائيد. اگر لازم باشد كسي را جهت راهنمائي به محل رويش گياهان معرفي مي كنند.استقبال آنها مايه اطمينان خاطر است.

دیدگاهتان را بنویسید